“Tytka Charytatywna” to nowa kampania Caritasu, w której Jerzy Bralczyk przekonuje, że to nie nazwa jest najważniejsza

“Tytka Charytatywna” to nowa kampania Caritasu, w której Jerzy Bralczyk przekonuje, że to nie nazwa jest najważniejsza

Caritas rusza z nową akcją „Tytka charytatywna” , która ma pomóc osobom potrzebującym w tym przedświątecznym czasie. W spocie wystąpił prof. Jerzy Bralczyk, a narratorem filmu została Krystyna Czubówna.

Tytka to w poznańskiej gwarze papierowa torba, która w różnych regionach nazywa się zgoła inaczej: tutka, torba, siatka. Jak wyjaśnia popularny językoznawca, to jednak nie nazwa jest najważniejsza.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach akcji Caritas rozdysponuje w całej Polsce ponad 120 000 tytek. Można je wypełnić samodzielnie produktami spożywczymi lub chemicznymi. Będzie można również wesprzeć akcje elektronicznie.

Kampania rozpoczęła się 30 listopada i potrwa do końca roku. Spoty kampanii emitowane będą na antenie Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

PS

To nie debiut w kampaniach telewizyjnych profesora Bralczyka. W 2012 roku oku Ministerstwo Środowiska rozpoczęło kampanię "Wyłączamy prąd, włączamy oszczędzanie" na temat oszczędzania energii. Resort wsparły trzy spoty z udziałem profesorów Jerzego Bralczyka i Zbigniewa Lew-Starowicza.

PS2

W obronie polskiego języka stają również polscy aktorzy. "Ziomal, ziomuś, ziomeczek, ziomalinio", czyli o tym, że znajomość polszczyzny sprzyja porozumieniu pomiędzy pokoleniami i przynosi szczęście w życiu zawodowym i osobistym w jednej z odsłon kampanii "Ojczysty - dodaj do ulubionych" przekonywali popularni aktorzy Marian Dziędziel i Ewa Szykulska.

Z kolei w kolejnej reklamie kampanii, akcja rozgrywała się wewnątrz telefonu komórkowego, gdzie litery z polskiego alfabetu pozbawiane są charakterystycznych „ogonków”. Spot, w którym zauważamy groteskę, zwraca uwagę na ten wszechobecny problem, jakim jest zaniedbywanie używania znaków diakrytycznych w komunikacji tekstowej.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij