Unilever wyróżniony w rankingu „50 najbardziej innowacyjnych firm świata”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Unilever wyróżniony w rankingu „50 najbardziej innowacyjnych firm świata”

Międzynarodowa korporacja Unilever, reprezentująca branżę FMCG znalazła się na 22 miejscu w zestawieniu BCG „50 Most Innovative Companies“, tym samym będąc pierwszą firmą z tego sektora w rankingu. Rocznie przedsiębiorstwo przeznacza około 1 mld euro na badania oraz rozwój, a swoje produkty...

...kształtuje w oparciu o innowacyjne rozwiązania i technologie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

The Boston Consulting Group to międzynarodowy lider doradztwa strategicznego, publikujący analizy, raporty i opracowania między innymi z zakresu makroekonomii, telekomunikacji i międzynarodowych procesów gospodarczych. W oparciu o badania i wyniki finansowe przedsiębiorstw przygotował ranking „50 Most Innovative Companies“. W gronie nominowanych przeważały organizacje funkcjonujące w świecie cyfrowym czy reprezentujące branżę technologiczną. Unilever, wyprzedzając pozostałe firmy będące dostawcami produktów szybko zbywalnych, uplasował się na 22 miejscu w rankingu.

Innowacyjność motorem działania

Priorytetem strategii Unilever jest innowacyjność w każdym z sektorów działalności firmy. Rozwój przedsiębiorstwa, przy jednoczesnym ograniczaniu niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne i społeczeństwo. „Życie w sposób zrównoważony” to jedna z najbardziej istotnych inicjatyw, spełniająca te założenia i konsekwentnie realizująca założone cele, jakimi są między innymi redukcja wpływu działań korporacji na środowisko oraz czynności mające poprawić jakości życia i zdrowia ponad miliarda ludzi.

Unilever łączy poszukiwanie nowatorskich rozwiązań i przełomowych technologii z ciągłym dążeniem do reagowania na konkurencję, wchodzenia na nowe rynki i stałego ulepszania produktów. W wyspecjalizowanych, rozmieszczonych na całym świecie centrach Badawczo-Rozwojowych R&D, we współpracy specjalistów Unilever ze środowiskami akademickimi oraz zewnętrznymi ekspertami, na podstawie dogłębnych badań i analiz, opracowywany jest każdy z produktów firmy.

Innowacje od korzeni

Poza działaniami ukierunkowanymi na poprawę warunków środowiskowych i społecznych, Unilever wspiera także kreowanie innowacji przez pracowników i oferuje różnorodne programy oraz inicjatywy, mogące być podstawą do realizacji własnych idei w ramach organizacji.

Unilever wprowadza innowacyjne rozwiązania na każdym szczeblu działalności firmy, a dzięki płynnie i skutecznie przeprowadzonemu procesowi innowacyjności, zwiększa swój udział w rynku, obroty i rentowność, co w rezultacie prowadzi do uzyskania przewagi nad konkurentami.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij