Elon Musk znów zaskakuje - rakieta Falcon Heavy z Tesla Roadsterem już w drodze na Marsa

Elon Musk znów zaskakuje - rakieta Falcon Heavy z Tesla Roadsterem już w drodze na Marsa

Po emocjach związanych z Super Bowl wchodzimy na, dosłownie, wyższy poziom. Elon Musk dokonał czegoś niesamowitego. SpaceX wystrzelił swoją rakietę – Falcon Heavy, do której przymocowany został czerwony samochód marki Tesla.

fot. Twitter

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wczoraj ok. 21.45 czasu polskiego z Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego w Cape Canaveral wystrzelono w kosmos najpotężniejszą rakietę operacyjną – Falcon Heavy. Na jej pokładzie znalazł się czerwony kabriolet Muska – Tesla Roadster. Za kierownicą usiadł Starman – manekin w stroju kosmonauty! Jak prezentuje się widok z samochodu, który znajduje się w kosmosie?

Rakieta Muska mierzy 70 metrów, jest wyposażona w 27 silników i 3 rdzenie. Konstruktorzy porównują ją do rakiety Saturn V, która brała udział w programie Apollo. Robi wrażenie!

PS

Jeśli jesteśmy już przy kosmicznych wyczynach, warto przypomnieć akcje Red Bulla. Polegała ona na skoku Felixa Baumgartnera z balonu wysłanego na wysokość 39 kilometrów. Zostały pobite wtedy 3 rekordy, ponadto transmisję na YouTube na żywo oglądało prawie 8 mln widzów, fanpage wydarzenia zyskał kilkaset tysięcy fanów, a o samym wydarzeniu mówiły stacje telewizyjne i radiowe na całym świecie.

PS2

Ludzie od dawna chcieli odkrywać kosmos. Lata przygotowań, testy i rozczarowanie. W latach 70. czterej polscy piloci mieli szanse na lot w kosmos. Dużo trudnych decyzji, przygotowania, nadzieje i wielki zawód. Samsung po latach spełnia marzenie generała Kuziory.

PS3

Krótkie reklamy przygotowywane na Super Bowl to małe dzieła sztuki. Zrobione z pomysłem, sercem i rozmachem. Nie inaczej było w przypadku Audi, które kilka lat temu pokazało, że model R8 może zrobić wrażenie nawet na astronaucie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij