Konfigurator mebli w 3D dla marki Poldem – aplikacja mobilna

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Konfigurator mebli w 3D dla marki Poldem – aplikacja mobilna

Branża meblarska inwestuje w nowe technologie. Aby dostosować się do wymagań nowoczesnych konsumentów chcących korzystać z rozwiązań jakie oferuje współcześnie technologia, Groupe Poldem zdecydowała się na stworzenie aplikacji mobilnej, która będzie...

...wspierała proces sprzedaży mebli w salonach należących do sieci. Partnerem technologicznym projektu została agencja technologiczno-marketingowa MakoLab.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Stworzona przez MakoLab aplikacja 3D Furniture Configurator jest pomocnym narzędziem w urządzeniu powierzchni mieszkania czy biura. W praktyce była już wykorzystywana na największych targach meblarskich w Europie – w Brukseli, Paryżu i Kolonii i zebrała wiele pozytywnych recenzji. Docelowo ma pomóc sieciom dystrybucyjnym w sprzedaży poprzez bardzo realistyczną prezentację mebli klientom. Aplikacja umożliwia konfigurację mebli łącznie ze zmianą wszystkich dostępnych parametrów (rodzaj materiału, przeszycia, kolor, akcesoria). Dzięki możliwości wyświetlania tych modeli w trybie AR, można wybrane przez siebie meble zwizualizować w dowolnej przestrzeni. Na tej podstawie, klient może już w punkcie sprzedaży stworzyć unikalny mebel, który postawi w swoim domu lub biurze.

Poldem dzięki panelowi administracyjnemu ma pełną kontrolę nad tym, co jest wyświetlane w aplikacji – może zmieniać wyświetlane grafiki promocyjne poszczególnych kolekcji w dowolnym momencie. Dzięki temu sprzedawcy od razu mają dostęp do najpopularniejszych kolekcji lub nowości wprowadzanych na rynek. Aplikacja pozwala również na zarządzanie cennikami poszczególnych kolekcji oraz dostosować wyświetlane treści w zależności od potrzeb rynkowych danego kraju. Sprzedawcy mogą także w czasie rzeczywistym konfigurować meble wspólnie z klientem i przesyłać gotowe zamówienie bezpośrednio do systemu sprzedażowego dystrybutora, który będzie realizował zamówienie.

Zobacz, jak działa aplikacja

Konfigurator mebli 3D stanowić będzie niewątpliwie znaczne udogodnienie w procesie decyzyjnym naszych klientów, a jednocześnie usprawni wysoce działalność firmy w obszarze promocji i sprzedaży. Wierzę głęboko, że produkt okaże się przełomem w zakresie dotychczas dostępnych form przestrzennej prezentacji mebli, a jednocześnie będzie mieć kluczowe znaczenie jako czynnik napędowy w rozwoju firmy przez lata. MÓWI DAVID LHOMME, PREZES POLDEM

Aplikacja jest oparta na silniku Unity. Działa na tabletach oraz na telewizorach dotykowych. W jej rozwoju bierzemy pod uwagę wykorzystanie technologii AR, żeby każdy użytkownik mógł za pomocą aplikacji zobaczyć, jak te meble będą wyglądały w jego domu lub biurze, zanim je kupi. MÓWI DOMINIK SMAJEK, HEAD OF MOBILE W MAKOLAB

Groupe Poldem to lider na polskim rynku mebli tapicerowanych. Realizuje sprzedaż eksportową na dużą skalę w Europie Zachodniej i Skandynawii. Rozwija działalność w Polsce oferując szeroki wybór mebli salonowych w oryginalnym, często unikalnym na skalę europejską wzornictwie, o wysokiej jakości i szlachetnym, precyzyjnym wykończeniu.

Możliwości aplikacji i wykorzystywanej przez nią technologii AR będą prezentowane także na Targach Mebli w Poznaniu, które odbędą się w dniach 6-9 marca 2018. 

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij