Leszek Chmielewski już po raz trzeci przekaże 1 000 000 zł na pozytywne zmiany w polskich miastach!

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Leszek Chmielewski już po raz trzeci przekaże 1 000 000 zł na pozytywne zmiany w polskich miastach!

Właśnie startuje III odsłona programu LECHSTARTER organizowanego przez markę Lech Premium. Dużą nowością w tej edycji jest możliwość zgłaszania projektów nie tylko przez organizacje, ale także indywidualnych mieszkańców chcących zmieniać swoją okolicę.

LECHSTARTER został zainicjowany w 2016 roku. Program zmienia polskie miasta, umożliwiając wcielanie w życie oryginalnych pomysłów na ich rewitalizację. W poprzednich edycjach lokalne społeczności razem z Leszkiem Chmielewskim zrealizowały aż 40 niezwykłych inicjatyw z różnych dziedzin o łącznej wartości 2 000 000 zł. W Szczecinie powstał Sąsiedzki Ogród Kultury – miejsce spotkań dla mieszkańców, w Pelplinie – Zielona Skrzynka do monitorowania zanieczyszczeń powietrza. W Gdyni mieszkańcy mogli za darmo oglądać przedstawienie teatralne Maska, zaś w Wolbromiu odwiedzają Kawiarnię w Starym Kinie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Już 12 lutego przed kreatywnymi społecznikami z całej Polski marka Lech Premium otwiera kolejną szansę: III edycję programu, w której o 1 000 000 zł walczyć mogą nie tylko stowarzyszenia, fundacje czy wspólnoty, ale także indywidualne osoby. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.lechstarter.pl. W tym roku marka Lech Premium przygotowała aż trzy kategorie grantów: 5 GRANTÓW o wartości 100 000 zł i 7 MIKROGRANTÓW po 50 000 zł dla organizacji oraz 3 dotacje po 50 000 zł w kategorii AKADEMIA GRANTÓW, dedykowanej mieszkańcom, którzy chcą walczyć o zmiany w swoim mieście.

Pomysły zgodne z założeniami przedstawionym w regulaminie jeszcze w marcu trafią pod obrady Jury, w którego skład wejdą Filip Springer – reporter, fotograf, znawca przestrzeni miejskiej, Teresa Latuszewska-Syrda – prezes fundacji Urban Forms, oraz Vienio – raper, producent, reżyser i prawdziwy głos miasta. Tak oryginalne i różnorodne połączenie jest gwarancją selekcji najlepszych, najbardziej unikatowych projektów, które w finale zostaną oddane pod głosowanie tych, którym mają służyć – samym społecznościom! Dzięki ogólnopolskiemu głosowaniu, które trwać będzie między 3 kwietnia a 14 maja 2018, wyłonionych zostanie 15 inicjatyw.

- Miasto to nie tylko budynki i ulice. To także przestrzeń rozwijania więzi międzyludzkich i obszar do wyrażania swojej kreatywności. Wierzymy, że każdy ma pomysł na pozytywne zmiany w swoim mieście, a LECHSTARTER powstał z myślą o tych, którzy mają odwagę realizować swoje idee. Leszek Chmielewski inspiruje ludzi do działania. Liczymy, że w tym roku ponownie odpowiedzą na jego zaproszenie i zachwycą nas ciekawymi pomysłami! – powiedziała Natalia Kostera, przedstawiciel Lecha Premium, organizatora LECHSTARTERA.

Więcej informacji oraz regulamin akcji dostępne są na stronie www.lechstarter.pl

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij