Hypermedia Isobar czyta w myślach uczestników 17. Pikniku Naukowego

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Hypermedia Isobar czyta w myślach uczestników 17. Pikniku Naukowego

Podczas odbywającego się 15 czerwca 17. Pikniku Naukowego osoby odwiedzające stanowisko portalu PolskieRadio.pl mogły przekonać się, że radio nadaje na tych samych falach, co ich… mózg.

Aplikacja stworzona przez Hypermedia Isobar dla portalu PolskieRadio.pl dopasowywała audycje i muzykę nadawaną na antenie Polskiego Radia do emocjonalnego stanu słuchacza. Jeśli był on rozkojarzony albo zaspany – usłyszał łatwy i modny przebój. A jeśli jego mózg miał ochotę na coś naprawdę trudnego, mógł wysłuchać wykładu o architekturze ogrodów angielskich. Ideę akcji wyjaśniają Krzysztof Jagieło i Jan Cieślar, team kreatywny z Hypermedia Isobar odpowiedzialny za akcję. – Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że w Polskim Radio każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od nastroju.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Aplikacja połączona była z urządzeniem dokonującym pomiaru fal mózgowych. To właśnie na ich bazie dobierane były nagrania odpowiednie do nastroju słuchacza. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić dosłownie i w przenośni siłę swojego intelektu oraz zdolność koncentracji – czym silniejsze skupienie, tym trudniejszy utwór można było usłyszeć.

- Każdy z uczestników miał swój sposób na skupienie myśli. Jedni powtarzali zapamiętane utwory, inni czytali lub oddawali się tylko jednej myśli. – relacjonuje Michał Pęczalski z Hypermedia Isobar, twórca aplikacji – Co zaskakujące, najlepiej z eksperymentem radziły sobie dzieci. Może dlatego, że mają mniej problemów na głowie?

Pokaz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, stanowisko PolskieRadio.pl należało do najchętniej odwiedzanych w trakcie 17. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

Agencja Hypermedia Isobar współpracowała z Polskim Radiem także przy poprzedniej edycji Pikniku Naukowego. Zeszłoroczny projekt „Dotknij dźwięku”, który prezentował wydruki 3D najsłynniejszych nagrań Polskiego Radia, został wielokrotnie nagrodzony na konkursach reklamy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij