Team as a Service od akademii programowania odpowiedzią na problemy rynku IT?

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Team as a Service od akademii programowania odpowiedzią na problemy rynku IT?

Jak wynika z badania „Niedobór Talentów” przeprowadzonego przez ManpowerGroup, na polskim rynku IT brakuje nawet 50 tys. specjalistów. W konsekwencji firmy często zmuszone są do rezygnowania ze zleceń, a co za tym idzie nie wykorzystują w pełni swojego potencjału biznesowego.

Rozwiązaniem tego problemu może być body leasing, czyli okresowy najem specjalistów IT do zadań informatycznych. Nowe rozwiązanie w tym zakresie wprowadziła właśnie akademia programowania Software Development Academy, powołując do życia projekt o nazwie Software Garrison.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Organizowanie kursów programistycznych pod potrzeby rynku pracy nie jest rzeczą nową – wiele z dostępnych na rynku bootcampów nawiązuje partnerstwa z firmami IT, które zapraszają do współpracy świeżo upieczonych absolwentów. Niestety – proces ten zajmuje kilka miesięcy, a firma, z powodu braków w kadrze, może być w międzyczasie zmuszona do odrzucania intratnych zleceń. Akademia programowania Software Development Academy, doskonale rozeznana w potrzebach sektora IT, opracowała właśnie inicjatywę, które może rozwiązać ten problem. SDA postanowiła wykorzystać ogromny potencjał drzemiący w grupie ponad 250 wykwalifikowanych trenerów i mentorów oraz absolwentów, którzy ukończyli kursy programistyczne w akademii i zaoferować sektorowi IT usługę Team as a Service. Usługa zakłada możliwość dzierżawy całych zespołów projektowych bez konieczności zatrudniania na etat.

- Zespoły złożone z absolwentów z 1-4 letnim doświadczeniem zawodowym będą pracowały pod okiem bardzo doświadczonych programistów. Biorąc pod uwagę fakt, że od 2014 roku już ponad 2000 osób jest w gronie naszych studentów i absolwentów, a w 2018 roku planujemy wykształcić kolejnych 2000, daje to możliwość bardzo realnej odpowiedzi na potrzeby firm. Ponadto mówimy nie tylko o programistach z Polski, ale również z Rumunii i krajów bałtyckich, w których akademia jest obecna od tego roku. Dzięki nowej usłudze będziemy w stanie odpowiedzieć na potrzeby Klientów tu i teraz. Wielu z naszych partnerów nie realizuje w chwili obecnej zleceń tylko dlatego że nie ma kadr - to stopuje rozwój – mówi Michał Mysiak, CEO Software Development Academy.

Akademia SDA od początku działalności stawiała na współpracę z sektorem IT i analizę jego potrzeb. Przykładem jest pionierski projekt IT na Bank, zrealizowany wspólnie z firmą z sektora bankowego, który w 2017 został wyróżniony przez Komisję Europejską. 

Pierwsze przymiarki do projektu w modelu TaaS (Team as a Service) miały miejsce w 2015 roku, jednak wtedy rynek nie był jeszcze gotowy na takie rozwiązanie. Obecnie rynek jest już bardziej świadomy, dlatego inicjatywa Software Development Academy powinna zostać przyjęta z entuzjazmem. SDA finalizuje właśnie współpracę z pierwszymi firmami zainteresowanymi usługą. Więcej informacji na temat Software Garrison znajduje się na oficjalnej stronie projektu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij