Kampanie video pozwalają zbić koszty leada nawet o połowę – rozmowa z Arturem Jabłońskim

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Kampanie video pozwalają zbić koszty leada nawet o połowę – rozmowa z Arturem Jabłońskim

Treści video w mediach społecznościowych to obecnie jedno z najbardziej efektywnych narzędzi generowania leadów. Dlaczego tak jest i jakie korzyści finansowe z reklamy video na Facebooku można odnieść, rozmawiamy z Arturem Jabłońskim, konsultantem ds. e-marketingu oraz prelegentem podczas...

...konferencji Akademii Marketingu: Social media to nowa telewizja.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dlaczego kampania video w social media może okazać się najefektywniejszym kanałem dotarcia? Z czego to wynika?

Artur Jabłoński: Ujmując rzecz najprościej – video jest najbardziej angażujące i dużo szybciej przyciąga uwagę. Sam Facebook to wie, dlatego bardzo mocno promuje treści video, tak w dotarciu organicznym, jak i płatnym. Ciekawostka: na chwilę obecną w czterech na pięć kampanii, które prowadzę, wykorzystanie video pozwoliło zbić koszty leada czy kliknięcia o blisko połowę.

Czy możesz podać jakiś przykład kampanii video prowadzonej w social media, która generowała leady? Dlaczego odniosła sukces?

Mogę! Prowadzimy działania dla firmy pozyskującej opiekunki osób starszych – nazwy nie mogę podać. To mocno konkurencyjna branża, gdzie głównym rodzajem reklamy są lead adsy lub landing page. Wykorzystaliśmy do promocji kreacje video, wychodząc z założenia, że trzeba w inny, atrakcyjny sposób pokazać sam proces rekrutacji oraz późniejszą pracę. Co ważne, to nie było video sensu stricto, a po prostu animowane zdjęcia z planszami tekstowymi. Samo to pozwoliło jednak zmniejszyć koszt pozyskania leada o 30%.

Czy kontekście nowych wydarzeń – zmiana algorytmu oraz API na Facebooku, może to znacząco wpłynąć na video w serwisie w kontekście generowania leadów?

Grupy odbiorców oparte o video na Facebooku, bo o nich głównie tutaj mowa, nie powinny zmienić się w żadnym zakresie, ale oczywiście ciężko wyrokować – to zależy od tego, jak kongresmeni ostatecznie zareagują po „spowiedzi” Zuckerberga.

Jakie branże powinny zdecydowanie inwestować w działania video w social media, a które mogą się z tym wstrzymać?

Jeżeli naszym celem są lepsze wyniki działań na FB, to w zasadzie każda branża powinna szukać pomysłu na format video dla siebie. Z punktu widzenia reklamy PPC – bo obniża koszty. Z punktu widzenia samej komunikacji – bo zwiększa zasięgi i jest to jedna z niewielu rzeczy, która to robi, a potwierdza to sam FB.

Jak wynika z Twojego doświadczenia – "lepiej" ludzie angażują się w video na Facebooku czy na YouTube?

Myślę, że to zależy od konkretnej sytuacji. Filmy, które ot tak przewijają nam się przez newsfeed, zazwyczaj przyciągają mniej niż video na YouTube, na które jednak decydujemy się przeważnie samodzielnie – „A tu sobie kliknę i zobaczę”. Natomiast live’y to już inna bajka – mnogość komentarzy, długość oglądania pokazują, że na FB również możemy przykuć uwagę na długo.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej od Artura Jabłońskiego na temat generowanie leadów w social media działaniami wideo, w tym: jak zbudować schemat kampanii reklamowej, jakie są średnie koszty i efektywność kampanii video w social media oraz jak łatwo stworzyć content video, weź udział w konferencji Akademia Marketingu: Social media to nowa telewizja.

16-17 maja w Krakowie spotka się aż 28 prelegentów, którzy będą dzielić się swoją wiedzą na temat budżetów, analizy, mierzenia oraz technologii w video marketingu, w tym kampanii video w mediach społecznościowych.

Szczegółowa agenda oraz informacje: akademiamarketingu.edu.pl

Nowy Marketing jest patronem medialnym wydarzenia.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij