Polska ilustratorka wśród artystów limitowanej edycji Heinekena

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Polska ilustratorka wśród artystów limitowanej edycji Heinekena

Projekt Marty Orzeł – polskiej ilustratorki na stałe mieszkającej we Nantes (Francja), reprezentuje nasz kraj w limitowanej edycji marki Heineken, jako jeden z 20 projektów młodych artystów różnych narodowości.

Polska ilustratorka jako jedna z 20 artystów z 20 krajów świata, którzy na stałe mieszkają we Francji stworzyła projekt graficzny jednej z 20 etykiet Heinekena limitowanej edycji 2018. Zadaniem twórców wybranych do tego projektu przez realizującą go agencję Rosbeef! było kreatywne podejście do słynnej czerwonej gwiazdy, która jest rozpoznawalnym na całym świecie znakiem graficznym marki. Efektem jest niezwykła kolekcja etykiet, z motywami nawiązującymi do kultur 20 krajów. Butelki z etykietami limitowanej edycji są już w sprzedaży na terenie całej Francji.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

- Moją bezpośrednią inspiracją do tego projektu była polska sztuka ludowa, a w szczególności tradycja wycinania wzorów w złożonej kartce papieru. Etykietki Heinekena drukowane są na przezroczystej folii, uznałam więc że stworzenie ażurowego wzoru, gdzie część rysunku pozostaje „pusta” jest dobrym pomysłem – mówi Marta Orzeł.

Tak powstał projekt, w którym piękne ludowe wycinanki mocno kojarzą się z Polską, ale ich estetyka może być doceniona wszędzie na świecie.

Marta Orzeł ma 35 lat i pochodzi z Iłży - niewielkiej miejscowości położonej niedaleko Radomia. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu i od 2009 Roku mieszka we Francji – obecnie w Nantes. Jest autorką licznych ilustracji do książek dla dzieci opublikowanych między innymi przez słynne francuskie wydawnictwa Gallimard czy Actes Sud, w roku 2017 wydała pierwszą autorską książkę dla dzieci - elementarz W parku. Na swoim koncie ma także wystawy malarstwa w Orléanie i Nantes oraz współpracę z takimi markami jak Yves Rocher, Nestlé czy Asprey.

W swojej pracy korzysta z całej palety technik tradycyjnych, jak rysunek i malarstwo łącząc je z nowoczesnymi technologiami i narzędziami, takimi, rysunek wektorowy i tablet graficzny.

Limitowana edycja 2018 to kolejny po Behind the Star i Country’s Edition projekt o międzynarodowym charakterze, który ma pogłębić identyfikację w krajach, w których obecna jest marka Heineken.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij