21 mln zł na rozwój m-POS w Polsce

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
21 mln zł na rozwój m-POS w Polsce

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, poinformowała, że w ramach działań 5.1 PO IG, projekt budowy uniwersalnego systemu autoryzacji i rozliczeń transakcji bezgotówkowych otrzyma dofinansowanie na łączną kwotę 21 380 438,89 zł.

Konsorcjum dwunastu firm z branży usług płatniczych pod patronatem Fundacji na Rzecz Zaawansowanych Studiów Komputerowych otrzyma ponad 21 mln zł dofinansowania na rozwój projektu „Budowy platformy dla innowacyjnych metod płatności”. Jednym z podmiotów konsorcjum jest firma mPay S.A.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ideą projektu jest stworzenie Platformy do obsługi elektronicznych instrumentów płatniczych nowej generacji z wykorzystaniem telefonu komórkowego. Platforma dedykowana jest przede wszystkim dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, punktów handlowych i usługowych, firm jednoosobowych, mobilnych przedstawicieli handlowych i służb administracji publicznej pobierających opłaty od obywateli poza siedzibą urzędu.

m-POS (Mobile Point of Sale) pozwala na dokonywanie płatności kartą płatniczą za pomocą terminalu podłączonego do telefonu komórkowego. Tym samym urządzenie nie potrzebuje połączenia ze stacjonarną infrastrukturą, a należności mogą być realizowane kartą płatniczą w miejscach, gdzie dotychczas było to niemożliwe, np. na bazarach, targach, giełdach czy w domach klientów.

Do konsorcjum firm realizujących projekt należą: FACS, mPay S.A., Politechnika Warszawska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego, Michał Polasik POLASIK RESEARCH, Dotpay S.A., Fastino Sp. z o.o., SC2Labs Sp. z o.o., Techweb Software Sp. z o.o., Polidea Sp. z o.o., CFO Dawid Nestoruk, Arteria S.A., Rebel Coffee Sp. z o.o., Royal Sub Sp. z o.o., Siódemka S.A.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij