Popularność fraz produktowych z Aliexpress w polskich social media

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Popularność fraz produktowych z Aliexpress w polskich social media

O popularności Aliexpress w Polsce wciąż niewiele wiadomo. Chiński gigant nie upublicznia swoich danych, a sprzedawcy e-commerce w Polsce są przyzwyczajeni do danych udostępnianych przez platformy oficjalnie działające w Polsce. Można jednak coś powiedzieć na ten temat...

...przyglądając się dyskusjom polskich użytkowników social media.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Brakuje dokładnych danych, ile osób kupuje na Aliexpress, jak dużo te osoby kupują i co kupują. W konsekwencji, trudno powiedzieć, jak Aliexpress wpływa na e-commerce w Polsce.

Jednym ze sposobów przyjrzenia się popularności produktów na Aliexpress w Polsce jest zmierzenie dyskusji w polskich social media poświęconych Aliexpress i zobaczenie, jakie najczęściej pojawiają się tam frazy produktowe. Takie podejście nie mówi o tym, czy te produkty są kupowane, ale daje pewne rozeznanie o tym, jakie produkty są interesujące wśród osób aktywnie dyskutujących w social media.

IRCenter przyjrzało się dyskusjom opublikowanym od lipca 2017 do maja 2018 roku. Wzięło pod uwagę wypowiedzi, w którym pojawiały się bezpośrednie odniesienia do „Aliexpress” i sprawdziło, jakie słowa najczęściej pojawiają się w ich treści.

Najczęściej używanymi frazami produktowymi w dyskusjach w social media w kontekście Aliexpress są: Xiaomi, telefon i Android. W pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych fraz są słowa z kategorii: elektronika, dodatki odzieżowe i kosmetyki.

Niemal wszystkie najbardziej widoczne kategorie produktowe jednocześnie szybko zyskują na popularności. Tylko frazy z kategorii sport i wypoczynek i akcesoria samochodowe wskazują na stabilną popularność tych kategorii. Powoli zaczyna rosnąć popularność fraz z kategorii sztuka.

W kategorii elektronika najbardziej popularne frazy tracą na popularności – zwłaszcza xiaomi i telefon. Użytkownicy polskich social media są za to coraz częściej zainteresowani takimi frazami, jak smartfon i ładowarka.

W kategorii kosmetyki najczęściej podawanymi w dyskusjach w social media frazami zakupowymi w kontekście AliExpress są: makijaż, kosmetyki i lakier. Te frazy były ostatnio najbardziej popularne we wrześniu i w lutym.

Wśród kategorii niezwiązanych z produktami elektronicznymi i kosmetycznymi wyróżniają się frazy: zegarek i produkty dziecięce. Ich popularność była ostatnio wysoka w okresie: grudzień – marzec.

źródło: mat. IRCenter

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij