YouTube na wakacje – 10 naukowych kanałów, dzięki którym lepiej zrozumiesz świat

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
YouTube na wakacje – 10 naukowych kanałów, dzięki którym lepiej zrozumiesz świat

YouTube to nie tylko muzyka i rozrywka, ale także nauka, sport, podróże, kultura, styl życia – różnorodne treści i profesjonalne materiały tworzone przez ludzi z pasją i wyobraźnią. To także platforma, która często towarzyszy nam podczas letniego wypoczynku.

Jakie kanały warto śledzić, by spędzić ciekawie czas, dowiedzieć się nowych rzeczy i zainspirować do działania? Na pewno naukowe. Poznajcie 10 wyjątkowych twórców, którzy potrafią w niebanalny sposób przybliżyć nawet najtrudniejsze tematy związane z wszystkim tym, co dzieje się wokół nas każdego dnia.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Astrofaza

Piotr Kosek od najmłodszych lat marzył, aby zapisać się w historii astronautyki. Stworzył więc kanał, na którym publikuje cykle odcinków dotyczących tajemnic wszechświata, obserwacji nieba, robotów i androidów, a także niezidentyfikowanych obiektów latających. Z jego filmów możecie również dowiedzieć się, czy fajerwerki działają w kosmosie, dlaczego z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nie widać gwiazd i skąd biorą się pasy na Jowiszu.

2. Emce

Czemu czujemy pożądanie? Jak zrobić jadalną butelkę? Czemu coś nas śmieszy? To tylko zapowiedź tego, czego możecie dowiedzieć się z kanału Emce. Huyen Pham i Marcin Nguyen publikują filmy naukowe przygotowane w lekkiej, zabawnej i przystępnej formie. Z ich kanału dowiecie się także wielu rzeczy wyjaśniających codzienne zjawiska, czyli na przykład: dlaczego skóra marszczy się pod wpływem wody lub jak powstaje smog i jak można z nim walczyć.

3. Marcin z lasu

“Podpatrujcie przyrodę – znajdziecie przygodę” to słowa, którymi kieruje się Marcin Kostrzyński tworząc kolejne odcinki. Kanał dedykowany jest wszystkim pasjonatom ekologii i dzikiej przyrody. Dzięki Marcinowi możecie poznać sekrety filmowania leśnego życia i oglądać unikatowe ujęcia dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. To dobra okazja, aby zobaczyć, jak małe liski stawiają pierwsze kroki lub jak z bliska wygląda pojedynek jeleni!

4. Kasia Gandor

Kasia zrezygnowała z kariery modelki po to, by zająć się biotechnologią. Dziś zamiast chodzić po światowych wybiegach uwielbia spędzać czas w laboratorium. Prowadzi kanał, na którym w zrozumiały sposób tłumaczy naukowe zagadnienia – opowiada o smogu czy filtrach UV, mówi, jak wyizolować własne DNA, ale także wyjaśnia... dlaczego się całujemy.

5. Mówiąc inaczej

Paulina Mikuła jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim i popularyzuje posługiwanie się poprawną polszczyzną. Odcinki tworzone przez Paulinę charakteryzują się nie tylko praktycznym doborem treści, ale również dużą dawką humoru. Z jej filmów na pewno skorzystają maturzyści czy studenci, jak również wszyscy ci, którzy chcą się upewnić, czy nie popełniają błędów w codziennej komunikacji. Na kanale Pauliny poznacie także tajemnicze postacie, jakimi są “praciota”, “zełwa” i “jątrew”.

6. SciFun

Zastanawiacie się, czy kolory naprawdę istnieją lub czy możliwy jest lot do Gwiazdozbioru Andromedy? Jeżeli odpowiedzieliście na te pytania twierdząco, to ten kanał jest właśnie dla Was! Darek Hoffman tworzy odcinki przyciągające uwagę ciekawostkami, a zagadnienia, które z perspektywy osoby nie zajmującej się nauką wydają się trudne, stają się przejrzyste. W jego filmach zobaczycie też szereg eksperymentów, w których balony wirują same, a kryształy cukru ulegają dezintegracji.

7. Strefa Psyche

Interesują Was zakamarki ludzkiego umysłu? O wielu trudnych zagadnieniach z obszarów psychologii, sposobów motywacji czy samorozwoju posłuchacie na kanale prowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu SWPS. Znajdziecie tutaj filmy pomocne w codziennym życiu, jak na przykład odcinki o skutecznym uczeniu się, perfekcjonizmie czy manipulacji stosowanej w reklamach, ale także wideo dotyczące sfery zawodowej, jak te o psychologii w zarządzaniu i marketingu lub byciu liderem.

8. Uwaga! Naukowy Bełkot

Dawid Myśliwiec na co dzień zajmuje się pracą nad doktoratem z chemii, a po godzinach tworzy jeden z najprężniej rozwijających się kanałów popularnonaukowych na polskim YouTube. Dzięki niemu dowiecie się ile lat tak naprawdę ma wasza wątroba albo dlaczego w piwie jest chmiel. U Dawida znajdziecie też krótki cykl z Laboratorium CERN, którego dumą z pewnością jest największy na świecie akcelerator cząstek i jednocześnie największa maszyna na świecie, czyli Wielki Zderzacz Hadronów.

9. zRozum

Kanał prowadzi Anna Kwiecień we współpracy z ekspertami z Uniwersytetu SWPS. W filmach poruszane są psychologiczne zagadnienia dotyczące ludzkich zachowań i rządzących nimi schematów oraz problemów dzisiejszego świata. Z kanału dowiecie się, dlaczego wielu osobom zależy na popularności lub czy z mowy ciała można wyczytać kłamstwo. W filmach znajdziecie także odpowiedzi na pytania o to jak restauratorzy mogą Was naciągnąć lub dlaczego inteligentni mają… gorzej.

10. Historia bez cenzury

Wojtek Drewniak opowiada o historii w zupełnie inny sposób niż zapamiętaliście ze szkoły. Z jego filmów dowiecie się między innymi, co jadło się na słynnych rzymskich ucztach, jak wyglądały dawne sposoby leczenia albo jaka jest geneza piwa. Na kanale znajdziecie również różne cykle odcinków bez cenzury, poświęcone na przykład znanym postaciom historycznym, wydarzeniom czy władcom Polski.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij