HRS: Dobra lokalizacja, dodatkowe udogodnienia i mniej niż 300 zł za dobę – tego od hoteli oczekują ich goście [raport]

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
HRS: Dobra lokalizacja, dodatkowe udogodnienia i mniej niż 300 zł za dobę – tego od hoteli oczekują ich goście [raport]

56% gości hotelowych chce przebywać w niepowtarzalnych wnętrzach, a od hotelu designerskiego oczekuje funkcjonalności, nowatorskich rozwiązań i bogatej oferty kulinarnej. Portal hotelowy HRS przygotował kolejny raport dotyczący hotelarstwa – tym razem zapytał Polaków o hotele designerskie.

Najwięcej hoteli designerskich w Polsce powstało w latach 2011–2012 i choć obecnie w naszym kraju obiektów tego typu jest ponad 100, dopiero od kilku lat można zauważyć znaczący wzrost ich popularności. Jak wynika z raportu HRS, coraz więcej gości hotelowych (około 30% ankietowanych) śledzi otwarcia nowych hoteli designerskich.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ponad połowa Polaków nocowała w hotelu designerskim

Coraz więcej Polaków regularnie (nawet 7 razy do roku) nocuje w hotelach – zarówno w ramach podróży służbowych, jak i w trakcie prywatnych wyjazdów. Popularnymi miejscami noclegu stają się również hotele designerskie – aż 56% ankietowanych, którzy regularnie nocują w hotelach, wybrało przynajmniej raz tego typu obiekt. Co ciekawe, nie są to jednorazowe podróże – 82% z nich deklaruje, że w przyszłości ponownie odwiedzi hotel designerski.

Najważniejsza jest lokalizacja hotelu, design plasuje się na drugim miejscu

Dla gości hotelowych większe znaczenie niż design czy wyjątkowy styl hotelu ma jego lokalizacja. Z jednej strony według 57% ankietowanych to ona decyduje o wyborze obiektu noclegowego. Właściciele hoteli designerskich zdają sobie z tego sprawę i lokują swoje hotele w centrum miast (48% hoteli biorących udział w ankiecie). Z drugiej strony funkcjonalność przestrzeni hotelowej oraz jego wygląd również ma istotne znaczenie dla odwiedzających. 56% ankietowanych podkreśla, że od hotelu oczekuje niepowtarzalnego designu wnętrz, a 16% gości liczy na dodatkowe udogodnienia.

Mniej niż 300 zł za nocleg w hotelu designerskim

Dla 26% ankietowanych głównym powodem niezdecydowania się na nocleg w hotelu designerskim była zbyt wysoka cena noclegu. Natomiast aż 72% Polaków, którzy nocowali już w tego typu obiektach, było w stanie zapłacić za nocleg w 2-osobowym pokoju nie więcej niż 300 zł. Jedynie 4% ankietowanych zadeklarowało, że za dobę hotelową może zapłacić więcej niż 500 zł.

Więcej informacji o hotelach designerskich w Polsce, w tym o zmianach, trendach i spostrzeżeniach hotelarzy na temat branży, znajduje się w raporcie Hotelowy Design przygotowanym przez HRS.

 

źródło: www.hrs.com/pl/blog/raporty/hotelowy-design-raport.html

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij