Alior Bank głównym mecenasem festiwalu „Stolica Języka Polskiego”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Alior Bank głównym mecenasem festiwalu „Stolica Języka Polskiego”

Alior Bank po raz czwarty został głównym mecenasem festiwalu „Stolica Języka Polskiego” w Szczebrzeszynie. W niedzielę, 5 sierpnia rozpocznie się tam jedno z najważniejszych spotkań miłośników literatury w Polsce. Zaplanowano ponad 80 wydarzeń kulturalnych dla dorosłych i dla dzieci.

W programie festiwalu, który potrwa tydzień – od 5 do 11 sierpnia – znajdą się rozmowy z pisarzami, warsztaty, spektakle, koncerty, spotkania dla dzieci, a nawet wernisaże. W Szczebrzeszynie będzie można posłuchać znanej najmłodszym „Lokomotywy” w różnych językach, „Potopu” czytanego przez Annę Seniuk, Roberta Więckiewicza i Mariusza Bonaszewskiego czy wierszy Tuwima w interpretacji Karoliny Gruszki. W gronie zaproszonych gości znajdą się też pisarka Dorota Masłowska, autorka i piosenkarka Katarzyna Nosowska czy poeta Andrzej Stasiuk. Na scenie wystąpią takie gwiazdy jak Hanna Banaszak, Jazz Band Młynarski-Masecki czy zespół Haydamaky.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Alior Bank zaplanował też dodatkową atrakcję literacką dla uczestników festiwalu. W Szczebrzeszynie będzie można usiąść na „zaczytanej ławce”, wyposażonej w elektroniczne wersje popularnych książek. Odwiedzający, przy użyciu kodu QR i zupełnie za darmo, pobiorą codziennie inną pozycję na swój telefon. Ławka przyciągnie uwagę niecodzienną formą – przyjmie kształt otwartej książki zapisanej cytatami Wisławy Szymborskiej.

Wieloletnie wspieranie tak wartościowej inicjatywy, jaką jest festiwal, to dla nas ogromne wyróżnienie. W tym roku Alior Bank zdecydował się dodatkowo przenieść swoje literackie zaangażowanie do wewnątrz organizacji. Pracownicy banku w tym miesiącu rozpoczęli zbiórkę książek, które dzięki współpracy z fundacją Zaczytani.org będą przekazywane do szpitali, domów dziecka czy centrów aktywności lokalnej – mówi Miłosz Horodyski, dyrektor marketingu i PR w Alior Banku.

Patronami tegorocznej edycji festiwalu są Skamandryci, którzy byli literacką odpowiedzią na odzyskanie wolnej ojczyzny w 1918 roku. To właśnie w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości „Stolica Języka Polskiego” promuje w tym roku twórczość Juliana Tuwima, Antoniego Słonimskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Kazimierza Wierzyńskiego i Jana Lechonia.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij