Element UX Talks już we wrześniu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Element UX Talks już we wrześniu

Element Talks łączy siły z The Awwwesomes, aby stworzyć nowe, świeże wydarzenie w pełni poświęcone zagadnieniom User Experience.

W ostatni weekend września uczestnicy Element UX Talks spotkają się w dobrze znanych z inicjatyw skupionych wokół designu przestrzeniach Concordia Design w Poznaniu, by wysłuchać inspirujących wykładów, skorzystać z praktycznych warsztatów, wziąć udział w targach oraz nawiązać nowe znajomości. Wszystkie aktywności skupione będą na doświadczeniach użytkownika, od badań po projektowanie!

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Motywem przewodnim konferencji jest hasło „FAIL”. Jej twórcy bowiem wierzą, że najwięcej każdy uczy się właśnie na błędach. Podczas wystąpień prelegenci opowiedzą o tym, co w prezentowanych przez nich tematach poszło nie tak, jak powinno oraz jakie wnioski wyciągnęli. Poza dłuższymi 25-minutowymi prelekcjami w agendzie znalazło się też miejsce na energetyzujące, 5-minutowe lightning talki całkowicie poświęcone niepowodzeniom w obszarze UX. Oprócz wykładów jak zwykle na Element Talks do wyboru będzie wiele warsztatów przed i w trakcie wydarzenia. Ciekawą nowością będzie jednak część networkingowa.

Prelegenci

Prelegenci pierwszej edycji Element UX Talks skupią się na praktycznych aspektach związanych z szeroko pojętym User Experience.

  • O treściach, danych i doświadczeniu czytania: Karina Ślęzak projektantka treści w Google w wystąpieniu „Projektowanie słowem: krótki poradnik” opowie o tym, jak wiele można zyskać, korzystając z pomocy osoby projektującej treści oraz jak samemu poradzić sobie z ich projektowaniem: jakich błędów unikać, a jakie wzorce wykorzystać, Frank Rausch z Raureif w prezentacji „Elementary Typography” wskaże składniki konieczne do doświadczenia idealnego cyfrowego czytania, zaś Kim Albrecht z metaLAB w Harvard University pokaże jak wizualizować dane w angażujący sposób.
  • O seniorach i dostępności: Sylwia Pisz oraz Magdalena Kurowska z Play dadzą konkretne rady projektowe wszystkim, którzy myślą o starszych użytkownikach i walczą z pojęciem wykluczenia, zaś Emilka Bojańczyk ze studia Podpunkt opowie jak radzić sobie z projektowaniem zgodnym z wytycznymi dostępności.
  • O przyszłości: Agnieszka Polkowska z TRENDSPOT opowie o wartościach ważnych dla kształtującej się właśnie generacji „Next”, które skupiają się wokół relacji: doświadczaniu, autentyczności i społeczności, a dzięki Joannie Skorupskiej – założycielce radicalzz.studio uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, dlaczego w procesie projektowania świadomej i zrównoważonej przyszłości istotne są trendy, znajomość stopni rozwoju technologii i badania.
  • Na UX-owej scenie znajdą się również Lu Yu – główna projektantka Semplice oraz Juliana Muñoz Uribe z ustwo Malmö i inni. Sylwetki wszystkich prelegentów oraz tematy, którymi podzielą się na EUXT można obejrzeć na dedykowanej stronie internetowej: www.elementtalks.com/pl/ux2018/.

Nie samą konferencją człowiek żyje

Ważnym aspektem konferencji jest networking – oprócz uwielbianych przez uczestników Speed Talks, w programie znalazło się również miejsce na stoły dyskusyjne, quizy i gry, które sprawią, że integracja i poznanie nowych osób będzie o wiele łatwiejsze. Organizatorzy chcą zmienić definicję networkingu i pokazać, że może być to angażująca część konferencji. Na uczestników czeka godzina tego typu aktywności, w którą wprowadzi Bartek Jurkowski, zajmujący się improwizacją m.in. w Klubie Komediowym.

W skrócie, na Element UX Talks uczestników czekają:

  • wykłady
  • warsztaty
  • konsultacje
  • networking poprowadzony w formie grywalizacji
  • targi
  • afterparty

Organizatorzy stawiają na przekazywanie praktycznych umiejętności, dotyczących pracy w branży UX! Na konferencję zapraszają wszystkich tych, którzy są z związani z UX-em – nie tylko projektantów i badaczy, ale także programistów i product ownerów.

 

Element UXTalks odbędzie się w dniach 29-30 września w Concordia Design w Poznaniu. Bilety Early Birds dostępne będą w sprzedaży od 7 sierpnia, od godziny 12.00. (Ich ilość jest ograniczona czasowo i ilościowo.)

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij