Empik organizuje podróż po Polsce w celu ustanowienia rekordu w nieprzerwanym czytaniu książek na głos

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Empik organizuje podróż po Polsce w celu ustanowienia rekordu w nieprzerwanym czytaniu książek na głos

Siedem miast, sześć odcinków trasy, pięciu autorów i jedna wyjątkowa podróż, podczas której zostanie ustanowiony rekord Polski w nieprzerwanym czytaniu książek na głos. Już 12 września z Warszawy wyruszy autokarowa sztafeta czytelnicza.

Warszawa, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice i Kraków – to miasta, w których swoje przystanki będzie miała sztafeta Empiku walcząca o ustanowienie czytelniczego rekordu Polski. Podczas trwającego nieco ponad 24h przejazdu, czytana książka będzie co 30 minut trafiała w kolejne ręce. Na każdym z przystanków zmieni się drużyna czytelnicza reprezentująca dane miasto. Do akcji zaproszono wszystkich pracowników Empiku. Spośród osób, które odpowiedziały na ogłoszenie i udzieliły odpowiedzi na krótkie pytanie, wyłoniono uczestników poszczególnych tras przejazdu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Organizatorzy zachęcają mieszkańców miast, do których zawita sztafeta, do aktywnego dopingu i spotkań z uczestnikami. Podczas półgodzinnych przystanków i zmiany czytelniczej drużyny będzie można porozmawiać z ulubionym autorem, zdobyć jego autograf oraz zamienić kilka słów z uczestnikami, dla których udział w wydarzeniu będzie szczególnym przeżyciem.

Empikowa sztafeta wystartuje z Warszawy, w środę 12 września w samo południe. Wtedy we wspólną podróż z uczestnikami wyruszy Witold Szabłowski. Wyjazd poprzedzi spotkanie z autorem w warszawskim Empik Junior przy ul. Marszałkowskiej. Ceniony reportażysta i dziennikarz, rozpocznie sztafetę, czytając na pierwszym odcinku przejazdu książkę „Merhaba”, czyli odświeżoną i uzupełnioną wersję swojego bestsellerowego zbioru reportaży „Zabójca z miasta moreli”, nominowanego do Nagrody Literackiej „Nike”. Autor opisuje w niej historię, która wydarzyła się w 1958 roku, czyli dokładnie 60 lat temu w Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki, czyli dzisiejszym Empiku. Zawitał wtedy do niego Nazim Hikmet, najwybitniejszy turecki poeta, prawnuk polskiego żołnierza z Powstania Wielkopolskiego 1848 roku. „Mam polski nos, włosy, które były jasne, nim posiwiały, i sporo polskiego chyba romantyzmu” – miał zadeklarować wtedy wielki literat. Nieprzypadkowo więc podróż rozpocznie się od książki Szabłowskiego.

Pierwszym przystankiem na trasie będzie Gdańsk, gdzie Empikowy team wraz z Witoldem Szabłowskim przekaże „książkową pałeczkę” kolejnej grupie bijących rekord. Reprezentanci, którzy wyruszą w podróż z miasta Neptuna przeczytają „Nie ma jak u mamy” w towarzystwie autorki powieści, Magdaleny Witkiewicz. W Szczecinie nastąpi nocna zmiana czytelniczej warty. Uczestnicy przeczytają „Biblię diabła” Leszka Hermana, od lat związanego ze Szczecinem. Stąd Empikowy autobus podąży w kierunku Poznania, gdzie do kolejnej drużyny dołączy Ryszard Ćwirlej. Dziennikarz i autor bestsellerowych powieści kryminalnych, których akcja toczy się w Poznaniu i Wielkopolsce, odda w ręce sztafetowych czytelników kryminał „Masz to jak w banku”.

Kolejnym miastem, którego nie mogło zabraknąć na trasie będzie Wrocław. W mieście krasnali do autobusu wsiądzie Wojciech Chmielarz, który w drodze do Katowic rozpocznie czytanie mistrzowskiego thrillera „Żmijowisko”. Cała przygoda zakończy się w kulturalnym Krakowie, do którego wraz z reprezentacją Empiku wyruszy Łukasz Orbitowski. Nieprzewidywalna, trzymająca w napięciu i realistyczna fabuła jego powieści „Exodus” dostarczy czytelnikom, walczącym o ustanowienie rekordu, niezapomnianych wrażeń.

Sztafeta z książką jest jednym z ważnych punktów obchodów przypadającego w tym roku 70-lecia Empiku. To właśnie dzięki niej pracownicy będą mogli uczcić 70 lat spotkań z kulturą, jadąc we wspólną podróż z autorami popularnych książek.

Trasa sztafety:

12 września, środa

Start: Warszawa-Gdańsk:
12:00 Empik Junior (spotkanie z Witoldem Szabłowskim), pl. Defilad Warszawa
19:00 ul. Targ Węglowy, Gdańsk

Gdańsk-Szczecin:
19:30 ul. Targ Węglowy, Gdańsk
02:00 ul. Mariacka, przy pl. Solidarności, Szczecin

13 września, czwartek

Szczecin-Poznań:
02:30 ul. Mariacka, przy pl. Solidarności, Szczecin
06:30 Al. Marcinkowskiego, przy Muzeum Narodowym, Poznań

Poznań-Wrocław:
07:00 Al. Marcinkowskiego, przy Muzeum Narodowym, Poznań
10:00 pl. Czysty, przy Domu Towarowym Renoma, Wrocław

Wrocław-Katowice:
10:30 pl. Czysty, przy Domu Towarowym Renoma, Wrocław
13:30 pl. Szewczyka przy wejściu głównym Dworca PKP, Katowice

Katowice-Kraków:
14:00 pl. Szewczyka, przy wejściu głównym Dworca PKP, Katowice
Meta: 16:00 parking, przy Centrum Handlowym Kazimierz, Kraków

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij