Festiwal Filmteractive już od 10 października w Warszawie

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Festiwal Filmteractive już od 10 października w Warszawie

10 października po raz drugi w Warszawie odbędzie się festiwal komunikacji interaktywnej – Filmteractive. Przedstawiciele przemysłów kreatywnych spotkają się z ekspertami branży reklamowej i nowych technologii.

Festiwal Filmteractive otwierają Dni Kreatywności – nowa inicjatywa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizowane po raz pierwszy w Polsce w dniach 10-19 października, to wydarzenie dedykowane profesjonalizacji i rozwojowi branż kreatywnych. Wydarzenie obejmuje cykl konferencji poświęconych poszczególnym branżom sektorów kreatywnych organizowanych cyklicznie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stąd warszawska edycja festiwalu Filmteractive, towarzysząca inauguracji wydarzenia, będzie poświęcona silnym markom, które wspierając kulturę, tworzą ciekawe projekty artystyczne. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Przemysły kreatywne oparte są na efektach pracy oraz działalności twórców szeroko pojętej sztuki, mediów i projektowania. Jednocześnie spełniają cele, jak i korzyści ekonomiczne wyznaczone przez branżę usług czy przemysłu, z którymi często się łączą. 

– Filmteractive pozwala połączyć sztukę filmu oraz nowe technologie z biznesem, skonfigurować dziedzictwo kulturowe miasta z rzeczywistością XXI wieku, wpływając tym samym na jego wizerunek społeczny i ekonomiczny. Dlatego warto podkreślić, że z przemysłami kreatywnymi nie tylko związana jest ekonomia, ale również kapitał społeczny i kulturowy – tłumaczy Olgierd Cygan, pomysłodawca Filmteractive. To wymierny aspekt branż kreatywnych, które zyskują coraz większy wpływ na poziom zatrudnienia w danym regionie, a pośrednio na ukierunkowanie w nim edukacji.

Z kim będzie można spotkać się na Filmtercative?

Z pewnością nie do przeoczenia jest prezentacja Grega Ivanova (Head of AR/VR/Lens Partnerships, EMEA – Google). 

Swój udział potwierdził Rafał Baran (Chief Marketing Officer – FCB Bridge2Fun), mający na swoim koncie głośne kampanie związane z promocją takich marek jak Play, Orange czy mBank. Z uczestnikami festiwalu podzieli się wiedzą na temat budowania fabuły, obrazów, treści, które nie epatując brandem, znakomicie podnoszą świadomość marki wśród odbiorców. 

Filmteractive odwiedzi Anna Iller (Branded Content Manager – Allegro) – która zarządza na co dzień powstawaniem prawdopodobnie największej ilości treści dla polskiej marki: podzieli się swoim doświadczeniem dotyczącym pracy przy unikatowych projektach z pogranicza kultury i reklamy, jak „Legendy Polskie”.

W programie spotkania m.in. z Tomaszem Czudowskim (CEO – TubaSmaku), Piotrem Kujdą (artysta niezależny), The Kissinger Twins: Katarzyną Kifert i Dawidem Marcinkowskim czy raperem MC Silkiem. O swoim najnowszym projekcie wykorzystującym wirtualną rzeczywistość w kontekście teatru i sztuki współczesnej i jej sukcesie w Nowym Jorku opowie Wojciech Markowski (Producent – FluxVR).

Dni Kreatywności, w ramach których odbędzie się warszawska edycja Filmteractive 2018, zaplanowano w terminie 10 – 19 października 2018 roku. Poza Filmteractive, Dni kreatywności będą obejmować takie wydarzenia jak Music Export Conference, Finansowanie sektorów kreatywnych, panele Mastering the Game, Creative Europe Info Day, warsztaty Warsaw Music Week pro oraz Warsaw Industry Days, będące częścią Warszawskiego Festiwalu Filmowego. 

Więcej informacji na temat wydarzenia dostępnych jest na stronie filmteractive.eu/.

Deloitte Digital jest partnerem strategicznym Filmteractive. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest instytucją grantującą Filmteractive. Żeby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie Dni Kreatywności.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij