Dandris w coverze „Chcemy być wyżej” Sokoła zwraca uwagę na problem niskorosłości

Dandris w coverze „Chcemy być wyżej” Sokoła zwraca uwagę na problem niskorosłości
Niskorosły prezenter 4FUN.TV, Dandris przygotował swoją wersję klipu „Chcemy być wyżej”, stworzonego przez Sokoła w ramach Projektu Tymczasem. Celem teledysku jest zwrócenie uwagi na problem niskorosłości.
O autorze
1 min czytania 2018-09-12

W ramach projektu Tymczasem Sokół, Pezet, Żabson i Sitek interpretują wzajemnie swoje utwory. Sokół we współpracy z Zeppy Zepem i Steezem przearanżowali utwór „Chcemy być wyżej” w oryginale wykonywany przez Sitka:

Dandris zamieścił na YouTubie swoją własną wersję klipu, w którym wystąpili m.in. Cyber Marian, Aleksandra Ciupa, siostry Godlewskie, Łobuzy i Kristina Kurcheva. Prezenter 4FUN.TV zwraca uwagę na problem niskorosłości, która dotyka 1 na około 25 tys. noworodków, a odmian karłowatości jest nawet 200. Nienaturalnie niski wzrost może być skutkiem zaburzeń hormonalnych czy genetycznych, ale też czynników środowiskowych. Niskorosłość ma swoje zasłużone miejsce w astronomii, sporcie, literaturze, filmie i rodzinach królewskich. Teraz czas na muzykę. Przecież wszyscy #chcemybyćwyżej.

Dandris przygotował również filmik, w którym wystosował apel do Sokoła.

 
LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Dotychczas pojawiło się już wiele kampanii, których celem była walka ze stereotypami. Przykładem takiej akcji jest Nasz chleb powszedni, czyli polski eksperyment, który mocno walczy ze sterotypami i szerzącymi się negatywnymi nastrojami społecznymi.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS 2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Organizacja charytatywna promująca prawa dziecka i równość płci wśród najmłodszych, stworzyła specjalną klawiaturę, która ma pomóc poczuć się dziewczynkom pewniej. W „Sheboard” chodzi o to, aby pomóc użytkownikom zauważać – i ewentualnie zmienić – słowa, które zmieniają stereotypy i sugerują alternatywne przymiotniki.