Dandris w coverze „Chcemy być wyżej” Sokoła zwraca uwagę na problem niskorosłości

Dandris w coverze „Chcemy być wyżej” Sokoła zwraca uwagę na problem niskorosłości

Niskorosły prezenter 4FUN.TV, Dandris przygotował swoją wersję klipu „Chcemy być wyżej”, stworzonego przez Sokoła w ramach Projektu Tymczasem. Celem teledysku jest zwrócenie uwagi na problem niskorosłości.

W ramach projektu Tymczasem Sokół, Pezet, Żabson i Sitek interpretują wzajemnie swoje utwory. Sokół we współpracy z Zeppy Zepem i Steezem przearanżowali utwór „Chcemy być wyżej” w oryginale wykonywany przez Sitka:

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dandris zamieścił na YouTubie swoją własną wersję klipu, w którym wystąpili m.in. Cyber Marian, Aleksandra Ciupa, siostry Godlewskie, Łobuzy i Kristina Kurcheva. Prezenter 4FUN.TV zwraca uwagę na problem niskorosłości, która dotyka 1 na około 25 tys. noworodków, a odmian karłowatości jest nawet 200. Nienaturalnie niski wzrost może być skutkiem zaburzeń hormonalnych czy genetycznych, ale też czynników środowiskowych. Niskorosłość ma swoje zasłużone miejsce w astronomii, sporcie, literaturze, filmie i rodzinach królewskich. Teraz czas na muzykę. Przecież wszyscy #chcemybyćwyżej.

Dandris przygotował również filmik, w którym wystosował apel do Sokoła.

 

PS

Dotychczas pojawiło się już wiele kampanii, których celem była walka ze stereotypami. Przykładem takiej akcji jest Nasz chleb powszedni, czyli polski eksperyment, który mocno walczy ze sterotypami i szerzącymi się negatywnymi nastrojami społecznymi.

PS 2

Organizacja charytatywna promująca prawa dziecka i równość płci wśród najmłodszych, stworzyła specjalną klawiaturę, która ma pomóc poczuć się dziewczynkom pewniej. W „Sheboard” chodzi o to, aby pomóc użytkownikom zauważać – i ewentualnie zmienić – słowa, które zmieniają stereotypy i sugerują alternatywne przymiotniki.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij