Odświeżone szyldy warszawskich zakładów rzemieślniczych nagrodzone w konkursie Innovation by Design Awards 2018

Odświeżone szyldy warszawskich zakładów rzemieślniczych nagrodzone w konkursie Innovation by Design Awards 2018

Gdyńskie stowarzyszenie Traffic Design zostało wyróżnione w konkursie Innovation by Design Awards 2018, organizowanym przez amerykański magazyn Fast Company, za projekt re:design, czyli zmianę szyldów zakładów rzemieślniczych na Pradze Północ.

Innovation by Design Awards to konkurs organizowany przez amerykański magazyn Fast Company, w którym nagradzane są projekty odznaczające się m.in. innowacyjnością, oryginalnością oraz funkcjonalnością. W tegorocznej edycji wyróżnienie trafiło do gdyńskiego stowarzyszenia Traffic Design. Projektem, nagrodzonym W kategorii Graphic Design and Data Visualization nagrodzona została czwarta edycja re:design, czyli zmiana szyldów zakładów rzemieślniczych na Pradze Północ, zrealizowana w ramach działań rewitalizacyjnych Na_prawa Warszawa.  

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach projektu odmieniono m.in. witrynę zakładu renowacji mebli, ślusarza, optyka, fryzjera oraz zegarmistrza, znajdujących się w okolicach ulicy Ząbkowskiej, Stalowej, Wileńskiej oraz 11 Listopada. Za projekt odpowiedzialni są m.in. Filip Tofil (Syfonstudio), Paweł Ryżko, Marian Misiak (Threedotstype) oraz Michał Jarociński (Capitalics Warsaw Type Foundry).  

– Fast Company to najbardziej wpływowy magazyn piszący o nowych technologiach, innowacjach w biznesie oraz zmianie społecznej. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego wyróżniania, szczególnie że wyłoniono nas spośród ponad 2800 projektów zgłoszonych z różnych zakątków świata. Zależy nam na edukowaniu lokalnego rynku w zakresie projektowania graficznego. Design, biznes i innowacje powinny iść ręka w rękę. – mówi Monika Domańska ze Stowarzyszenia Traffic Design.

Stowarzyszenie Traffic Design prowadzi działania projektowe i edukacyjne, skoncentrowane wokół estetyki i sztuki w przestrzeni publicznej. Ich flagowe projekty to Festiwal, który od 2011 roku odbywa się w Gdyni (od tego roku w formule Biennale) oraz re:design realizowany od czterech lat.

PS

Traffic Design nawiązało też współpracę z firmą Mastercard w ramach projektu :DobryZnak, skierowanego do właścicieli małych firm, którzy chcą odświeżyć wygląd swojego lokalu. Stworzono platformę, na której znajdują się porady dotyczące estetyki witryn i szyldów oraz przede wszystkim spis projektantów i wykonawców tablic reklamowych wraz z bezpośrednim do nich kontaktem. 

PS2

Startup WoshWosh, zajmujący się kompleksową pielęgnacją obuwia, wsparł jeden z najstarszych zakładów szewskich w Warszawie. Wszystkie buty wymagające drobnych napraw szewskich, które klienci zostawili w WoshWosh między 23 a 31 lipca 2018 roku zostały naprawione przez Pana Adama, warszawskiego szewca z ulicy Śniadeckich, któremu po 40 latach działalności groziła likwidacja zakładu.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij