Animowana „Historia pewnego komina” została nagrodzona na festiwalu FilmAT

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Animowana „Historia pewnego komina” została nagrodzona na festiwalu FilmAT

Historia o kominie Elektrociepłowni Wrocław została nagrodzona przez jury 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych i Korporacyjnych FilmAT. Produkcja KOGENERACJI S.A. oraz agencji Komunikacja Plus i Follow Vision zajęła drugie miejsce w kategorii „Filmy korporacyjne i instytucjonalne".

Animacja opisuje historię komina wrocławskiej elektrociepłowni należącej do Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, od początku jego budowy, czyli od 1971 r., do momentu podjęcia decyzji o jego rozbiórce w 2017 r. Komin elektrociepłowni usytuowanej w sercu miasta był elementem jego panoramy oraz świadkiem wielu ważnych wydarzeń. W 2016 r., po uruchomieniu nowoczesnych i proekologicznych instalacji odsiarczania i odazotowania spalin, ponad czterdziestoletni komin przestał być potrzebny i spółka podjęła decyzję o jego rozbiórce.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Film powstał jako część większego planu komunikacyjnego, którego celem było przybliżenie powodów rozbiórki komina oraz wyjaśnienie skomplikowanego technicznie przedsięwzięcia. Dlatego wykorzystaliśmy animację typu whiteboard, która z założenia mocno angażuje widza i przekazuje wiedzę w dynamiczny sposób – wyjaśnia Michał Mazur z agencji Komunikacja Plus, która wspólnie z agencją kreatywną Follow Vision była odpowiedzialna za realizację filmu.

Premiera animacji odbyła się w maju 2017 r., podczas uroczystej inauguracji kruszenia komina, zorganizowanej przez KOGENERACJĘ, należącą do PGE Energia Ciepła, spółki będącej częścią Grupy Kapitałowej PGE. W wydarzeniu udział wzięły władze miasta, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz media. Cały proces rozbiórki przeprowadzony został w bezpieczny sposób – 120 - metrowy komin zniknął z powierzchni ziemi w ciągu 150 dni.

Nie jest to pierwsza nagroda dla Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA i Komunikacji Plus za projekt związany z rozbiórką komina. W grudniu 2017 roku obie spółki zostały uhonorowane Złotym i Srebrnym Spinaczem w konkursie Związku Firm Public Relations.

Festiwal FilmAT jest polskim członkiem Międzynarodowej Organizacji Festiwali Filmów Turystycznych – CIFFT (Comité International des Festivals du Film Touristique) z siedzibą w Wiedniu. Celem festiwalu jest prezentacja najnowszych trendów w dziedzinie filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, komunikacji turystycznej, filmów korporacyjnych i instytucjonalnych oraz ocena produkcji audiowizualnych w zależności od ich poziomu artystycznego i możliwości wpływania na grupę docelową.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij