Niepodległość wewnętrzna – niezwykła wystawa prac Galerii Rusz na autobusie i bilbordach

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Niepodległość wewnętrzna – niezwykła wystawa prac Galerii Rusz na autobusie i bilbordach

Od 1 listopada w Toruniu na autobusie MZK oraz na bilbordach można oglądać niezwykłe prace artystów z Galerii Rusz. W ten sposób twórcy Joanna Górska i Rafał Góralski włączają się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Prace są prezentowane również na bilbordach w Warszawie.

Artyści w swoich pracach chcą podkreślić znaczenie odzyskania przez Polskę niepodległości dla nas, współczesnych Polaków, ponieważ na co dzień zapominamy o tym i nie doceniamy tego, że żyjemy w wolnym, niepodległym kraju. Równocześnie toruńscy twórcy chcą zwrócić uwagę na ważny fakt – aby kraj mógł pełniej i owocniej się rozwijać, trzeba również kłaść nacisk na rozwój jednostkowy poszczególnych członków społeczeństwa.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wewnętrzna niepodległość, Galeria Rusz, Warszawa 2018

– Każde społeczeństwo jest tak silne, jak silni są jego poszczególni członkowie – opowiada o projekcie Rafał Góralski. – Warto więc przytoczyć słowa Eleanor Roosevelt, żony prezydenta jednej z najważniejszych współczesnych demokracji – Stanów Zjednoczonych: „Prawo i administracja rządowa są jedynie skutkiem wewnętrznego rozwoju człowieka, a także tego, że fundament sukcesu w demokracji jest tak naprawdę budowany przez ludzi. Będzie rozwijać się jedynie wówczas, gdy będzie postępował ich własny rozwój osobisty”.

Bilet, Galeria Rusz, Toruń

– Nasze prace koncentrują się na temacie rozwoju jednostki, który jest niezbędny do rozwoju i pomyślności lokalnej społeczności, a w konsekwencji całego państwa – komentuje projekt Joanna Górska. – Chcemy, za pośrednictwem naszych prac zaprosić odbiorców do refleksji nad niepodległością wewnętrzną i zachęcać do rozwoju poszczególnych jednostek, bo to właśnie jednostki mają bezpośredni wpływ na to, czy nasze społeczeństwo będzie pomyślnie wzrastać i budować wspólną pozytywną przyszłość – dodaje Górska.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij