Czy latem reklamy piwa są etyczne? - raport IMM

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Czy latem reklamy piwa są etyczne? - raport IMM

W drugim kwartale 2013 roku branża piwowarska wyemitowała łącznie 455 nowych przekazów reklamowych. Pomimo częstszej obecności w mediach branża utrzymuje wysoki poziom przygotowywanych komunikatów - żadna z reklam piwa wyemitowanych w okresie 1.04 – 30.06 nie naruszyła zasad Kodeksu Etyki Reklamy.

Instytut Monitorowania Mediów po raz kolejny opublikował raport analizujący zgodność reklam piwa z zapisami Kodeksu Etyki Reklamy. Analizie poddano wszystkie nowe przekazy reklamowe, które pojawiły się w mediach oraz w outdorze w drugim kwartale 2013 roku – 50 reklam prasowych, 127 internetowych, 198 telewizyjnych, 28 radiowych oraz 52 outdorowych. Powstający cyklicznie raport jest formą dobrowolnej samoregulacji przemysłu piwowarskiego w zakresie odpowiedzialnej reklamy oraz informacji konsumenckiej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Letnia ofensywa reklamowa piwowarów

Z raportu przygotowanego po raz szósty przez Instytut Monitorowania Mediów wynika, że w drugim kwartale 2013 roku branża piwowarska wyemitowała łącznie 455 nowych reklam piwa, co jest wynikiem świadczącym o prowadzonej przez piwowarów ofensywie reklamowej. Znaczne wzmocnienie obecności piwa w mediach i outdoorze związane jest z trwającym właśnie sezonem piwnym, na który przypada nawet do 40% rocznej sprzedaży piwa. Wraz z nadejściem miesięcy letnich zakończył się okres stabilizacji reklamowej, w którym aktywność reklamowa branży oscylowała wokół 300 nowych przekazów (III kwartał 2012 r. oraz I kwartał 2013 r.).

Wśród przeanalizowanych pod kątem poprawności etycznej reklam znalazły się zarówno te komunikujące sponsoring imprez sportowych i muzycznych, jak i przekazy promujące produkty. Większość reklam produktowych stanowiły przekazy informujące o wprowadzanych przez producentów nowościach rynkowych, takich jak piwa smakowe.

Etyczność niepodlegająca sezonowym zmianom

Niezależnie od zmian w ilości emitowanych reklam, które wynikają z charakterystycznej dla branży piwowarskiej sezonowości w sprzedaży piwa, przekazy reklamowe złotego trunku wciąż nie budzą zastrzeżeń etycznych. Autorzy niniejszego raportu podkreślają także, iż komunikaty reklamowe branży piwowarskiej zostały sformułowane w jasny, zrozumiały i łatwy do odczytania przez odbiorców sposób. Co więcej, zdecydowana większość spotów reklamowych firm zrzeszonych w Związku Browary Polskie (Kompania Piwowarska SA, Grupa Żywiec SA, Carlsberg Polska SA) została opatrzona znakami odpowiedzialnościowymi „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” i „Alkohol – tylko dla pełnoletnich”.

Przygotowywany już po raz szósty raport IMM, podobnie jak jego poprzednie edycje, wskazuje na stały, wysoki poziom komunikatów reklamowych branży piwowarskiej. Brak zastrzeżeń natury etycznej do naszych reklam emitowanych w „najgorętszym” pod względem sprzedaży okresie roku, świadczy najlepiej o silnym poczuciu obowiązku branży piwowarskiej w zakresie uczciwej i etycznej reklamy, niepodlegającym zmianom podyktowanym sezonowością – komentuje raport Danuta Gut, Dyrektor Biura Zarządu ZPPP Browary Polskie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij