Raport Gemius „Zdrowie i medycyna”: Medme.pl po raz pierwszy w TOP 10

Raport Gemius „Zdrowie i medycyna”: Medme.pl po raz pierwszy w TOP 10

W najnowszym raporcie Gemius, w kategorii „Zdrowie i medycyna” serwis Medme.pl zajął 10 miejsce, wyprzedzając Grupę Eurozet. Oznacza to awans aż o 35 pozycji względem zeszłorocznego zestawienia, dzięki trzykrotnemu zwiększeniu liczby użytkowników.

Medme.pl jest jednym z najszybciej rosnących serwisów o tematyce zdrowotnej w Polsce. W ciągu ostatniego roku zanotowało trzykrotny wzrost liczby użytkowników, przekraczając poziom 1,4 mln UU miesięcznie. Portal zawiera ponad 6 tys. artykułów z zakresu zdrowia, urody, diet i psychologii, a także 6 tys. opisów leków i suplementów oraz serwisy tematyczne prezentowane w atrakcyjnej szacie graficznej.

Jak wynika z danych wydawcy aż 70 proc. użytkowników medme.pl to kobiety. Co ciekawe, aż 72 proc. z nich szuka informacji o zdrowiu na urządzeniach mobilnych. Zupełnie inaczej zachowują się mężczyźni – 55 proc. szuka porad zdrowotnych na smartfonie, ale nadal 45 proc. czyta o zdrowiu, korzystając z komputera stacjonarnego lub laptopa.

– Nasze statystyki potwierdzają przekonanie, że to kobiety są w Polsce „managerkami zdrowia” i to one w głównej mierze zajmują się sprawami zdrowotnymi rodziny – mówi Joanna Barczykowska-Tchorzewska , redaktor naczelna medme.pl.

Najliczniejszą grupę czytelników, bo aż 25 proc. stanowią użytkownicy między 25 a 34 rokiem życia. Niewiele mniej, bo 24 proc. to czytelnicy między 35 a 44 rokiem życia. Odpowiednio po 15 i 14 proc. to czytelnicy w wieku 45-54 oraz 15-24. Raport jasno pokazuje, że połowa Internautów korzystająca z porad zdrowotnych w Internecie to czytelnicy między 24 a 45 rokiem życia. Z tej formy edukacji coraz chętniej korzystają też starsi.

Najwięksi wydawcy w Polsce w kategorii „Zdrowie i medycyna” to:

  1. Grupa ZPR Media,
  2. Grupa Wirtualna Polska,
  3. Grupa RAS,
  4. Grupa Gazeta.pl,
  5. Znanylekarz.pl,
  6. Mp.pl,
  7. Grupa TVN,
  8. Doz.pl,
  9. Wylecz.to,
  10. Medme.pl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij