Zalando dostarczy Ci paczkę, nawet jeśli nikogo nie ma w mieszkaniu

Zalando dostarczy Ci paczkę, nawet jeśli nikogo nie ma w mieszkaniu

„In home delivery” to efekt współpracy Zalando z firmą kurierską bpost. Dzięki technologii inteligentnego zamka, klienci będą mogli zdalnie zezwolić kurierowi na pozostawienie paczki wewnątrz ich mieszkania, nawet pod ich nieobecność.

Ile razy było tak, że kurier przyjeżdżał do naszego domu z upragnioną paczką, akurat wtedy gdy byliśmy poza mieszkaniem. Zalando znalazło na to sposób – obecnie testowane jest rozwiązanie tzw. „In home delivery”, które umożliwi dostawcy dostarczenie naszej przesyłki bezpośrednio do mieszkania, nawet gdy nas tam nie będzie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„In home delivery” jest efektem współpracy Zalando z firmą kurierską bpost. Dzięki instalacji technologii „inteligentnego zamka” w domach klienci będą mogli zdalnie za pomocą aplikacji, zezwolić kurierowi na zostawienie paczki wewnątrz mieszkania pod ich nieobecność.

Testy tego rozwiązania są obecnie prowadzone w Belgii, których celem jest sprawdzenie nie tylko, czy nowa technologia działa, ale czy konsumenci są gotowi na nią i czują się bezpiecznie z taką formą dostawy.

Osoby, które wzięły udział w testach w 90% przyznały, że są zainteresowane kontynuacją usługi, gdyż cały proces dostawy przebieg sprawnie i bezpiecznie. Natomiast wyzwaniem okazała się sama instalacja inteligentnego zamka, która była czasochłonna i dość kosztowna.  

PS

Pod koniec października br. Zalando ogłosiło, że wdraża Algorytmicznego Asystenta Mody (ang. Algorithmic Fashion Companion – w skrócie AFC), aby inspirować klientów personalizowanymi poradami dotyczącymi stroju – program posiadający już odpowiednią wiedzę sugeruje produkty na podstawie wcześniejszych zakupów klientów.

PS2

Grupa Mall przeprowadziła z sukcesem pierwsze testy dostarczania przesyłek dronami w tej części Europy. Lot dronem w ramach programu pilotażowego odbył się 22. listopada na trasie Jirna-Zeleneč, a cały proces dostawy zajął zaledwie 5 minut.

PS3

W lipcu 2018 roku ANSWEAR.com nawiązało współpracę z X-Press Couriers i wzbogaciło swoja ofertę kanałów dystrybucji zamówień o dostawę przesyłek zamówionych tego samego dnia. Obecnie możliwość otrzymania zakupów z ekspresową dostawą mają mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Katowic.

PS4

Zachęcamy też do lektury naszego podsumowania z branży e-commerce na przełomie 2018/2019. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij