Jak dotrzeć do mózgów przebodźcowanych klientów [NM Q&A live]

Jak dotrzeć do mózgów przebodźcowanych klientów [NM Q&A live]

Jak dotrzeć do mózgów przebodźcowanych klientów [NM Q&A live]

W jaki sposób skutecznie docierać do „cyfrowych zombie”? Jak tworzyć brain-friendy komunikację reklamową? Czy marki powinny podejmować tematy związane ze zdrowiem psychicznym?

SPRAWDŹ

„Wódka” w Wikipedii najlepszym hasłem dotyczącym Polski

„Wódka” w Wikipedii najlepszym hasłem dotyczącym Polski
Spośród haseł w Wikipedii „wódka” jest najlepszym hasłem związanym z Polską – zdecydowało jury konkursu Wolna Polska-Wolna Wiedza. Wikipedyści mieli za zadanie rozbudowywać hasła z tzw. Kanonu Polskiej Wikipedii.
O autorze
1 min czytania 2019-02-08

Drugim najlepszym hasłem w konkursie zostało hasło „bielik”, a trzecim – „polska szkoła filmowa”. Wolna Polska-Wolna Wiedza, trwający od września ubiegłego roku polegał na rozbudowie artykułów w Wikipedii tak, aby ich jakość merytoryczna była na jak najwyższym poziomie.

– Być może to nie przypadek, że w roku, w którym największa wolna encyklopedia obchodzi 18. urodziny, to właśnie hasło „wódka” zostało zwycięzcą konkursu edycyjnego Wolna Polska-Wolna Wiedza – skomentowała  Agnieszka Marszal, rzecznik Wikimedia Polska, w przesłanym PAP komunikacie o rozstrzygnięciu konkursu.

Konkurs Wolna Polska-Wolna Wiedza został zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem uczestników była praca nad poprawą jakościową haseł z tzw. Kanonu Polskiej Wikipedii. Kanon zawiera zbiór blisko 1500 najważniejszych haseł dotyczących Polski i Polaków.

W 2019 roku najlepszym i najwartościowszym merytorycznie artykułem zostało hasło „wódka”. Hasło zostało obszernie opracowane, jest opatrzone grafikami, ilustracjami i poparte weryfikowalnymi źródłami. W haśle można przeczytać o historii wódki, aspektach prawnych, technologii jej produkcji, rynku, spożyciu czy nawet znaczeniu wódki w kulturze.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Co prawda nie ma twardych dowodów, że wódka na pewno została wymyślona w Polsce, ale artykuł na Wikipedii mówi sam za siebie – powstał z tak ogromną pieczołowitością i dbałością o detale, że nawet abstynenci przeczytają go z przyjemnością. Wódka – na Wikipedii to samo zdrowie! – mówi prof. Dariusz Jemielniak, jeden z jurorów konkursu Wolna Polska-Wolna Wiedza. 

W konkursie wzięło udział 26 haseł, do finału zakwalifikowano osiem.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Wstępnej preselekcji dokonała komisja złożona z wikipedystów. Ostatecznych zwycięzców wyłoniło Jury w składzie: Edwin Bendyk, Paweł Cywiński, Piotr M.A. Cywiński, Anna Herbich-Zychowicz, Dariusz Jemielniak, Jacek Kołtan, Radosław Kotarski, Justyna Suchecka, Jakub Wygnański.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

źródło: naukawpolsce.pap.pl

PS

Znamy wyniki plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2018, organizowanego przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznej, trzeciej edycji jest wyraz „dzban”. Na to słowo oddanych zostało prawie 30 proc. zgłoszeń.

PS2

„Jednorazowy” to słowo roku według Collins Dictionary. Wśród finalistów znalazło się jeszcze 9 innych słów, które w pewnym stopniu definiują mijający rok, takie jak np. „MeToo” czy „Vegan”.

PS3

Kapituła plebiscytu „Słowo Roku 2018” ogłosiła wyniki tegorocznej edycji. Słowem minionego roku w głosowaniu internetowym oraz wybranym przez językoznawców została „konstytucja”.