Szafa DOBRA – nowa akcja IKEA Gdańsk i Gdyńskiego Centrum Filmowego

Szafa DOBRA – nowa akcja IKEA Gdańsk i Gdyńskiego Centrum Filmowego

IKEA daje drugie życie ubraniom, których już nie potrzebujemy. 1 marca ruszyła akcja Szafa DOBRA, organizowana przez IKEA Gdańsk oraz Gdyńskie Centrum Filmowe. Inicjatywa będzie trwała przez cały marzec.

Ideą akcji jest pomoc ludziom w zrobieniu czegoś dobrego dla innych i dla naszej planety. Właśnie z tego   powodu powstały szafy, szafy DOBRA, do których można przekazać nieużywane już ubrania (oczywiście w dobrym stanie), skąd następnie trafią do gdańskiej Fundacji DROGA, która zadba by otrzymali je najbardziej potrzebujący.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Szafy DOBRA będą dwie – jedna w Gdańsku w IKEA (niedaleko placu zabaw Småland), a druga w Gdyni w Gdyńskim Centrum Filmowym (tuż obok kas kinowych). Przez cały marzec każdy któremu bliska jest idea odpowiedzialności za naszą planetę i tzw. sharing economy (czyli ekonomia dzielenia się i współpracy) – będzie mógł przynieść niepotrzebne ubrania i ułożyć je w naszej SZAFIE i  w ten prosty sposób nadać im drugie życie i pomóc potrzebującym. Ta akcja przyniesie wiele dobra, jestem o tym przekonana – mówi Patrycja Krogul, lokalny kierownik marketingu IKEA.

Gdyńskie Centrum Filmowe to znany kulturalny punkt spotkań na mapie Gdyni. Jest unikalnym miejscem, które łączy pod jednym dachem edukacje i rozrywkę związaną z kinem, dla ludzi w każdym wieku.  Dzięki lokalizacji w centrum miasta stanowi idealne miejsce na Szafę DOBRA.

– Dzięki tej akcji chcemy zachęcić ludzi do pomocy potrzebującym, ale również nawiązujemy do naszej centralnej kampanii #przydasie, która zwraca uwagę na problem nadmiaru rzeczy. Przekazując nam swoje nieużywane ubrania można nie tylko pomóc innym ludziom, ale również planecie – zachęca Blanka Gniewkowska, specjalista ds. marketingu IKEA Gdańsk.

Szafy DOBRA zaczną funkcjonować jednocześnie w gdańskim sklepie IKEA oraz w GCF  już 1 marca i działać będą przez okrągły miesiąc. Zachęcamy mieszkańców, aby sprawili by szafy były miejscem gdzie dzieje się samo DOBRO.

PS

Salon WoshWosh rusza z kolejną akcją – tym razem będzie zbierał obuwie, które po lekkiej renowacji zostanie przekazane młodym kobietom objętym Ogólnopolskim Programem Pomocy Pierwsza Praca.

PS2

Na początku października 2018 roku salon WoshWosh organizował akcję „Przynieś buty dla bezdomnego”. Wówczas udało się zebrać ponad 1000 par butów, które przekazano potrzebującym. Sprawdźcie, jak akcja wyglądała #OdKulis.

PS3

W lutym br. Promod, Organizacja Kwiat Kobiecości i Ubraniadooddania.pl wystartowały z akcją #ModaDlaZdrowia. Celem inicjatywy był zakup mobilnego gabinetu ginekologicznego. Udział w akcji był bardzo prosty – wystarczyło oddać zalegające w szafie ubrania do jakiegokolwiek butiku marki Promod w dniach 08.02-20.02. Każdy kilogram oddanej odzieży, butów czy akcesoriów to 1 złotówka, przybliżająca Organizację Kwiat Kobiecości do zakupu specjalnego Cytobusu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij