Pocter & Gamble i Carrefour ogłaszają ogólnopolski program „Przyszłość naszej planety wybierasz dziś”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Pocter & Gamble i Carrefour ogłaszają ogólnopolski program „Przyszłość naszej planety wybierasz dziś”

Procter & Gamble wraz z Carrefour ogłaszają ogólnopolski program „Przyszłość naszej planety wybierasz dziś”. W ramach trwającej do 6 kwietnia akcji organizatorzy będą zwracać uwagę konsumentów na to, jak ich dzisiejsze wybory zakupowe oraz zachowania wpływają na przyszłość środowiska naturalnego.

Procter & Gamble wspólnie z siecią Carrefour przygotowała akcję, której celem jest pokazanie konsumentom korzyści płynących z odpowiedniej segregacji i ponownego przetwarzania surowców. Program „Przyszłość naszej planety wybierasz dziś” kładzie akcent na kwestie odpadów opakowaniowych, a kupując produkty takich marek jak Ariel, Fairy, Pampers, Gillette, Head & Shoulders, Oral B czy Pantene w sieciach Carrefour w całej Polsce, klienci otrzymują eko-worki na śmieci wyprodukowane z materiałów pochodzących z recyklingu odpadów produkcyjnych z fabryk P&G.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Nasze produkty służą 5 miliardom konsumentów na całym świecie, co daje nam wyjątkową szansę inicjowania dyskusji, wpływania na postawy czy zmiany zachowań. Jednym z elementów długofalowej strategii Procter & Gamble jest promowanie odpowiedzialnej konsumpcji oraz umożliwianie naszym konsumentom podejmowania ekologicznych wyborów podczas codziennych zakupów – komentuje Justyna Rymkiewicz, menadżer ds. komunikacji korporacyjnej w Procter & Gamble.

Celem firmy jest, aby do 2030 wszystkie opakowania z jej portfolio nadawały się do recyklingu. Już dziś 86% opakowań P&G można ponownie przetwarzać. Dzięki innowacjom i rozwiązaniom proekologicznym, a także dzięki systematycznej edukacji, P&G dba o to, by produkty marek, które goszczą w miliardach gospodarstwach domowych na świecie, przynosiły konsumentom nie tylko niezrównane rezultaty działania, ale wywierały pozytywny wpływ na przyszłość środowiska.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, dla których ważna jest troska o środowisko i mając na uwadze palący problem odpowiedniego gospodarowania opakowaniami, Carrefour chętnie włączył się w akcję „Przyszłość naszej planety wspierasz dziś” Procter & Gamble.

– Jako firma dostrzegamy potrzebę szybkiego działania w tym obszarze i podjęliśmy globalne zobowiązanie dotyczące polityki opakowaniowej. Jednym z jej głównych celów jest wprowadzenie 100% opakowań marki własnej nadających się do recyklingu lub kompostowania do 2025 roku. Nasza wspólna inicjatywa zwraca uwagę na to, że codzienne wybory naszych klientów a także właściwe segregowanie odpadów opakowaniowych mają wpływ na przyszłość naszej planety – dodaje Barbara Kowalska, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju Carrefour Polska

Akcja „Przyszłość naszej planety wybierasz dziś” odbędzie się w dniach 26.03.19-06.04.19 we wszystkich sklepach sieci Carrefour na terenie całego kraju. Klienci sieci, kupując dwa dowolne produkty z portfolio Procter & Gamble, otrzymają (za symboliczny 1 grosz) eko-worki na śmieci. Worki powstały w 100% z przetworzonych surowców, pochodzących z odpadów produkcyjnych fabryk P&G w Polsce, które osiągnęły status „zero odpadów na wysypiska”, tj. odpady produkcyjne są ponownie przetwarzane i wykorzystywane do produkcji przedmiotów codziennego użytku. W tych wysiłkach firmę wspiera Aminex z segmentu rozwiązań w zarządzaniu odpadami, który jest także partnerem wspierającym programu.

Kampania będzie promowana w sklepach sieci Carrefour, na stronach www oraz na kanałach social media partnerów akcji. Za strategię, wypracowanie koncepcji kreatywnej oraz formatów digitalowych odpowiada GREY Group Poland. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij