Warszawski lokal So! Coffee z udogodnieniami dla niepełnosprawnych

Warszawski lokal So! Coffee z udogodnieniami dla niepełnosprawnych

W warszawskim lokalu kawiarni So! Coffee w Factory Annopol niedawno wprowadzono specjalne udogodnienia dla niepełnosprawnych. Co więcej, obsługa lokalu została również pod tym kątem odpowiednio przeszkolona.

Kawiarnia So! Coffee w Factory Annopol w Warszawie to miejsce, w którym dosłownie każda osoba będzie czuła się dobrze – niedawno lokal wprowadził specjalne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jednymi z nich są duże przestrzenie między stolikami, ułatwiające dostęp osobom na wózkach inwalidzkich. Wysokość i szerokość stolików została dopasowana odpowiednio do wózków, zaś piktogramy na witrynie szklanej oraz stołach w kawiarnii sygnalizują miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Wprowadzono też uchwyty na kule dla osób starszych.

Przy kasie natomiast została zamontowana pętla indukcyjna dla osób z aparatami słuchowymi, która umożliwia osobie niedosłyszącej odbiór wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną. Nieopodal zamontowano też specjalny znikopis, czyli tablicę do pisania, która umożliwia osobom niemym napisanie zamówienia.

Co więcej, osoby niesłyszące czy starsze, mogą w kawiarni korzystać z tzw. przywoływaczy – za pomocą naciśnięcia odpowiedniego przycisku, mogą poprosić obsługę do stolika.

So! Coffee pomyślało również o psach przewodnikach, dla których w wyznaczonym, widocznym miejscu umieszczono miskę z wodą.

PS

We współpracy z organizacjami Milbat i Access Israel, IKEA zaprezentowała projekt „ThisAbles” w ramach którego stworzono linię produktów przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

PS2

Tommy Hilfiger Adaptive to specjalna linia amerykańskiego projektanta, stworzona z myślą o osobach niepełnosprawnych. Najnowsza kolekcja na jesień-zimę 2018 jest trzecią z kolei i jest wielkim krokiem w stronę różnorodności.

PS3

Leżę i Pracuję to agencja marketingowa, która zatrudnia osoby sparaliżowane. Powstała w 2015 roku, a obecnie zatrudnia 13 osób. Misją firmy jest nie tyle oferowanie pracy osobom sparaliżowanym, co przełamywanie stereotypów i barier na całym rynku pracy dla niepełnosprawnych. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z CEO agencji, Majką Lipiak.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij