Facebook i Instagram przeciwko hejtowi i białemu nacjonalizmowi

Facebook i Instagram przeciwko hejtowi i białemu nacjonalizmowi

Portale Facebook i Instagram postanowiły stawić czoła wszechobecnemu hejtowi, w związku z czym wprowadzony został zakaz pochwały, wsparcia i reprezentacji białego nacjonalizmu i separatyzmu na obu platformach.

27 marca br. na facebookowym blogu pojawiło się oświadczenie, w którym poinformowano, że portale należące do Marka Zuckerberga postanowiły stawić czoła wszechobecnemu hejtowi, a już w szczególności białemu nacjonalizmowi i separatyzmowi.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Mimo że oba portale już wcześniej wprowadziły zakaz złego traktowania ludzi w oparciu o takie cechy, jak rasa, pochodzenie etniczne, czy religia, to walka z nacjonalizmem, który dotychczas był postrzegany przez firmę jako szersza koncepcja, niekiedy była zaniedbywana.

Niestety algorytmy Facebooka nie są w stanie odróżnić wyrażania dumy z bycia białym od szerzenia aktów nienawiści. W związku z tym firma poinformowała, że użytkownicy dalej będą mogli wyrażać dumę ze swojego pochodzenia etnicznego, lecz każdy najmniejszy przejaw pochwały czy wsparcia dla białego nacjonalizmu blokowany.

Co więcej, na swoim wpisie na blogu firma poinformowała o ulepszeniu narzędzi wykorzystujących uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, które mają na celu wynajdowanie i likwidowanie wszelkich jednostek terrorystycznych, zarówno na Facebooku, jak i Instagramie.

PS

Co trzeci polski internauta przyznaje, że spotkał się kiedyś z hejtem wobec własnej osoby w sieci. Zdecydowana większość respondentów uważa, że hejt to poważny problem społeczny i należy z nim walczyć, jednak nie za cenę wolności słowa – wynika z badania Uniwersytetu SWPS oraz ARC Rynek i Opinia.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij