Czego słuchają fani Westeros? Spotify udostępnia muzyczne trendy „Gry o Tron”

Czego słuchają fani Westeros? Spotify udostępnia muzyczne trendy „Gry o Tron”

Któremu bohaterowi „Gry o tron” poświęcono najwięcej playlist? Jakie utwory z oficjalnych ścieżek dźwiękowych serialu są najczęściej odsłuchiwane przez użytkowników Spotify? Przy okazji premiery ósmego, a zarazem finałowego sezonu ekranizacji przyglądamy się, czego słuchają fani Westeros.

zdjęcie: Helen Sloan (HBO)

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ponad 380 mln streamów ścieżki dźwiękowej „Gry o tron” i powiązanych z nią playlist pokazuje nam to, co oczywiste – fani serialu i książek, są równocześnie fanami serialowej muzyki. Ponad 250 tys. użytkowników serwisu stworzyło swoje własne playlisty inspirowane uniwersum „Gry o tron”, a jeszcze więcej, playlisty dedykowane poszczególnym bohaterom. Jeśli spojrzeć na statystyki, łatwo wywnioskować, kto zdaniem społeczności Spotify powinien zdobyć Żelazny Tron – Tyrion Lannister doczekał się ponad 7 700 fanowskich playlist.

Fenomenem jest także skomponowana przed Ramina Djawadi oficjalna ścieżka dźwiękowa serialu, dzięki której można przypomnieć sobie najbardziej dramatyczne sceny z udziałem bohaterów. Majestatyczne „Light of the Seven” rozbrzmiewa gdy Cersei zleca wysadzenie Septu Baelora w finale sezonu szóstego – jest to najczęściej streamowany utwór Djawadiego na Spotify od stycznia 2016 roku. O włos popularności ustępują mu motyw przewodni, czyli „Main Title” oraz utwór „The Winds Of Winter” który towarzyszył Aryi podczas wyprawy do Braavos w sezonie czwartym.

Jednak „Gra o tron” na Spotify gości nie tylko muzycznie, ale także w formie podcastów. Użytkownicy Spotify spędzili już ponad 1,8 miliona godzin słuchając podcastów z „Grą o tron” w tytule. Największą popularność globalnie zdobyła seria Binge Mode: Game of Thrones, jej prowadzący Mallory Rubin i Jason Conception zyskali sympatyków na całym świecie dzięki swoim żywiołowym analizom poszczególnych odcinków i wątków.

W związku z premierą 8 sezonu GoT, Spotify odświeżyło swoją playlistę stworzoną wspólnie z twórcami serialu – Davidem Benioffem oraz D.B. Weissem. Wcześniej znana jako Songs of Ice and Fire teraz jest dostępna pod nazwą Game of Thrones: The End Is Coming.

Bohaterowie, którym poświęconych jest najwięcej fanowskich playlist: 

 1. Tyrion Lannister
 2. Hodor
 3. Jon Snow
 4. Cersei Lannister
 5.  Arya Stark
 6. Samwell
 7. Sansa Stark
 8. Melisandre
 9. Khal Drogo
 10. Jaime Lannister

Kraje, w których najczęściej streamowana jest ścieżka dźwiękowa z „Gry o tron” (dane od 1 stycznia 2016 do 1 kwietnia 2019):

 1. USA
 2. Niemcy
 3. Wielka Brytania
 4. Hiszpania
 5. Francja
 6. Brazylia
 7. Kanada
 8. Meksyk
 9. Szwecja
 10. Holandia

ŚWIAT: Najczęściej streamowane utwory z oficjalnych ścieżek dźwiękowych „Gry o tron” (dane od 1 stycznia 2016 do 1 kwietnia 2019):

 1. Light of the Seven
 2. Main Title - From The "Game Of Thrones"
 3. The Winds of Winter
 4. Blood of My Blood
 5. The Rains of Castomere, w wykonaniu The National 
 6.  My Watch Has Ended
 7.  Khaleesi
 8. I Need You by My Side (Bonus Track)
 9.  Maester

POLSKA: Najczęściej streamowane utwory z oficjalnych ścieżek dźwiękowych „Gry o tron” (dane od 1 stycznia 2016 do 1 kwietnia 2019)

 1. Light of the Seven 
 2. Main Titles
 3.  Main Title - From The "Game Of Thrones"
 4. The Winds of Winter
 5. Blood of My Blood
 6. My Watch Has Ended
 7.  The Rains of Castomere w wykonaniu The National
 8.  Maester
 9. Winter Has Come
 10. Khaleesi

ŚWIAT: Najpopularniejsze podcasty na temat „Gry o tron” (mierzone na podstawie liczby odsłuchanych godzin, dane od 1 stycznia 2016 do 1 kwietnia 2019.

 1. Binge Mode: Game of Thrones (U.S.A)
 2. Oysters, Clams & Cockles: Game of Thrones (U.S.A)
 3. A Cast of Kings - A Game of Thrones Podcast (U.S.A)
 4. Game of Owns - The Game of Thrones podcast (U.S.A)
 5. A Storm of Spoilers - A Game of Thrones Podcast (U.S.A)
 6. Arya Talking To Me? - A Game of Thrones Podcast (Australia)
 7. History of Westeros (Game of Thrones) (U.S.A)
 8. EW's Game of Thrones Weekly (U.S.A)
 9. Boars, Gore and Swords: A Game of Thrones Podcast (U.S.A)
 10. Game of Thrones - podkasten (Norwegia)

PS

Z okazji premiery ostatniego sezonu „Gry o tron”, Oreo postanowiło przygotować małe co nieco dla fanów serialu – ciastka inspirowane kultową produkcją.

PS2

Z okazji zbliżającej się wielkimi krokami premiery ostatniego sezonu „Gry o tron”, HBO we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie przygotowało nietypową akcję, w ramach której wszyscy chętni mogą oddać swoją krew i odebrać unikatowe gadżety związane z serialem.

PS3

W ramach promocji najnowszego i zarazem ostatniego sezonu serialu „Gra o tron”, HBO przygotowało nie lada gratkę dla fanów produkcji – w 6 lokalizacjach na świecie umieszczono 6 słynnych Żelaznych Tronów, dzięki czemu każdy z nas może stać się jego posiadaczem.

PS4

Nikolaj Coster-Waldau, czyli serialowy Jamie Lannister, wystąpił w nowej kampanii marki L’Oreal, w której promuje serię męskich kosmetyków Pure Charcoal. Reklama ma w sobie polski akcent.

PS5

W spocie promującym ostatni sezon „Gry o Tron” wykorzystano kultowe sceny z serialu i zareklamowano piwo Bud Light marki Budweiser.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij