Second Chances: kalifornijska policja nagradza dawców narządów i nie daje im mandatów

Second Chances: kalifornijska policja nagradza dawców narządów i nie daje im mandatów

Taką nietypową kampanię stworzyła organizacja Donate Life California. Chcąc zachęcić jak największą liczbę osób do oddawania swoich narządów potrzebującym, kalifornijska policja zapowiedziała, że nie będzie dawać mandatów drogowych tym osobom.

Organizacja Donate Life California robi wszystko, by zachęcić młodych ludzi do rejestrowania jako dawcy narządów. W ramach kampanii „Second Chances” za cel postawiła sobie dotarcie do kierowców samochodów, których w Kalifornii jest najwięcej spośród wszystkich stanów Ameryki.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

We współpracy z policją w kalifornijskich miastach Fullerton i Placentia, organizacja Donate Life California postanowiła nagrodzić tych kierowców, którzy są dawcami narządów, i w przypadku przekroczenia przez nich prędkości, bądź niezatrzymania się przy znaku stop, nie dostaną oni mandatu. Zgodnie z nazwą akcji, otrzymują oni „drugą szansę”, tak samo, jak osoby potrzebujące natychmiastowego przeszczepu organów.

PS

„Ojczyzna to inni ludzie” – ta myśl łączy bohaterów spotu, który z okazji 11 listopada przygotowała agencja K2 i dom produkcyjny D35 dla społecznej kampanii na rzecz świadomego dawstwa narządów – Dawca.pl. W filmie wystąpili Polacy, których na co dzień więcej dzieli niż łączy, m.in. Anna Grodzka.

PS2

W związku z premierą 5. sezonu serialu „The Walking Dead” w Warszawie zorganizowano akcję „Zrób coś dobrego zanim zostaniesz zombie”, w ramach której oswajano temat przeszczepu organów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij