W Dzielnicy Śródmieście za odpady rośliny bierzcie – Warszawa rusza z akcją ku ochronie naszego środowiska

W Dzielnicy Śródmieście za odpady rośliny bierzcie – Warszawa rusza z akcją ku ochronie naszego środowiska

18 maja br. w Warszawie odbędzie się nietypowa eko wymiana – każda osoba, która przyniesie posegregowane śmieci, otrzyma w zamian za to sadzonkę rośliny.

Warszawski Urząd Dzielnicy Śródmieście rusza z nietypową akcją, której celem jest ochrona naszego środowiska. W ramach specjalnej eko wymiany odpady takie jak szkło, papier, plastik, baterie oraz elektrośmieci będzie można wymienić na kupon i odebrać sadzonkę rośliny.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Za 10-15 sztuk plastiku lub metalu otrzymamy 1 kupon, natomiast np. za jedno pudełko plastikowych nakrętek dostaniemy 2 kupony. Odpowiednio też za 1 kupon odbierzemy 1 sadzonkę zioła, za dwa kupony – jedną sadzonkę kwiatu, zaś za trzy kupony – jedną sadzonkę krzewu.

Akcja odbędzie się 18 maja w godzinach 10:00-13:00, przy parkingu Urzędu Dzielnicy Śródmieście na ulicy Nowogrodzkiej 43 w Warszawie.

Więcej informacji znajduje się na stronie Urzędu w regulaminie akcji.

PS

IKEA postanowiła stworzyć własną aplikację, za pomocą której podpowiada swoim klientom, jakie nawyki mogą zmienić w swoim życiu, by lepiej dbać o środowisko.

PS2

W ramach kampanii „Nie śmieć w sieć” firma Aquanet stworzyła filmy pokazujące, jak krok po kroku zrobić naturalne i ekologiczne środki czystości, by nie zanieczyszczać chemikaliami ścieków.

PS3

W kwietniu br. odbyła się największa akcja sprzątania rzek i ich okolic, w której wzięło udział ponad 40 lokalizacji wzdłuż Bugu. W inicjatywę zaangażowali się również mieszkańcy miejscowości nieopodal Biebrzy, Narwi, Wieprza, Liwca, Tyśmienicy czy nawet Czarnej Hańczy i Wisły.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij