Marek Talarczyk został nowym CEO Netguru, Małgorzata Madalińska-Piętka pierwszą CFO firmy

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Marek Talarczyk został nowym CEO Netguru, Małgorzata Madalińska-Piętka pierwszą CFO firmy

Marek Talarczyk objął stanowisko CEO Netguru. Talarczyk, który od 2017 r. pełnił funkcję chief operations officera, dołączył do zarządu w ramach strategii oddzielenia struktury własnościowej od struktur wykonawczych firmy.

Jako COO w latach 2017-2019, Talarczyk skupiał się nad rozwojem i optymalizacją strategicznych procesów zarządzania danymi w firmie. Dzięki przeprowadzonej przez niego integracji źródeł danych, firma podniosła zdolność przewidywania efektywności projektów z 40 do 81 proc. To jeden z czynników, dzięki którym w 2018 r. Netguru osiągnęło wzrost przychodów na poziomie 120 proc.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Marek Talarczyk ukończył ekonomię na Uniwersytecie Szczecińskim. Studiował również międzynarodowe zarządzanie biznesem i technologią na Politechnice Lappeenranta w Finlandii. Specjalizuje się w analizie finansowej i wycenie przedsiębiorstw. Do jego kompetencji należą też cyfrowa transformacja, optymalizacja i skalowanie biznesu. Talarczyk zdobywał doświadczenie pracując dla firm technologicznych na całym świecie, w tym w Indiach, Islandii i USA. Przed dołączeniem do Netguru pełnił funkcję chief operating officera w Videntifier, firmie high-tech z siedzibą w Reykjaviku na Islandii. Spędził rok w Kalifornii, pomagając przekształcić firmę z początkującego przedsiębiorstwa w firmę obsługującą klientów o najwyższym profilu na rynkach egzekwowania prawa i bezpieczeństwa, współpracującą z organizacjami takimi jak Interpol i Facebook.

Po ustąpieniu z funkcji CEO, Wiktor Schmidt objął w firmie stanowisko executive chairman. Będzie odpowiedzialny za współprowadzenie kluczowych inicjatyw, przy których pracował do tej pory, jak m.in. projekty wspierające różnorodność w firmie czy promujące wyznawane przez firmę wartości oraz ideę zrównoważonego rozwoju, a także dalsze budowanie marki Netguru i pozyskiwanie kluczowych kontaktów. Schmidt będzie także dalej reprezentował Netguru na zewnętrznych wydarzeniach i konferencjach.

Netguru ogłosiło również awans Małgorzaty Madalińskiej-Piętki, która dołączyła do zarządu firmy i objęła rolę pierwszej chief financial officer w jej historii.

Madalińska-Piętka jest związana z Netguru od października 2016 r., kiedy objęła stanowisko head of finance. Obecnie jest odpowiedzialna za wszystkie sprawy finansowe, prawne i administracyjne firmy. Jej podstawowym obowiązkiem jest utrzymanie i ciągła poprawa kondycji finansowej Netguru oraz zapewnienie finansowania codziennych operacji i możliwości inwestycyjnych, przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności z polskimi przepisami.

Małgorzata Madalińska-Piętka jest związana z branżą IT od początku swojej kariery. Jest członkiem ACCA i posiada tytuł magistra Finansów i Bankowości z warszawskiej Głównej Szkoły Handlowej (SGH) oraz tytuł magistra Finansów i Biznesu Międzynarodowego Uniwersytetu Aarhus w Danii.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij