Francuski rząd wprowadzi zakaz wyrzucania niesprzedanych produktów niespożywczych

Francuski rząd wprowadzi zakaz wyrzucania niesprzedanych produktów niespożywczych

Jak poinformował premier Francji Edouard Philippe, już wkrótce francuskie supermarkety będą miały zakaz wyrzucania niesprzedanych artykułów niespożywczych. Ma to na celu walkę z marnotrawstwem produktów, nie tylko tych żywnościowych.

Nowe francuskie prawo obejmowałoby przede wszystkim ubrania, towary elektroniczne oraz przedmioty plastikowe. Producenci oraz dystrybutorzy mieliby za zadanie np. przerobić produkty i ponownie wystawić na sprzedaż. Tyczy się to głównie tych artykułów, które nie zostały zakupione, a są w idealnym stanie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Francuski rząd zapowiedział, że zmiany mają głównie dotyczyć rynku dóbr luksusowych, bo to właśnie tam marnowanych jest najwięcej produktów. Wyjątkiem byłyby artykuły kosmetyczne z krótką datą ważności.

Przepisy miałyby stopniowo wchodzić w życie wraz z końcem 2021 roku i zostać ostatecznie wdrożone do 2023 roku. Byłyby też uzupełnieniem niedawno przyjętych przepisów odnośnie niemarnowania produktów spożywczych.

PS

16 października 2018 roku ruszyła kampania „Marnując żywność, marnujesz planetę” Banków Żywności. Celem akcji było zwrócenie uwagi społeczeństwa na skutki ekologiczne marnowania żywności, której w samej Polsce marnuje się tyle, ile wystarczyłoby do nakarmienia wszystkich mieszkańców Warszawy przez 10 lat.

PS2

Tesco Polska wprowadziło aplikację FoodCloud, która monitoruje i ułatwia zarządzanie procesem przekazywania nadwyżek żywności. Firma tym samym kontynuuje swoje działania mające na celu zmniejszanie skali marnowania.

PS3

We wrześniu 2018 roku marka Burberry zapowiedziała, że zaprzestanie utylizacji niesprzedanych ubrań oraz produkowania ubrań z wykorzystaniem futra naturalnego. Wszelkie produkty, które nie zniknęły z półek sklepowych, zostaną albo poddane recyklingowi, naprawione albo przekazane jako darowizna.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij