Uber Eats zostanie sponsorem tytularnym francuskiej ekstraklasy piłkarskiej

Uber Eats zostanie sponsorem tytularnym francuskiej ekstraklasy piłkarskiej

Już od sezonu 2019/2020 francuska ekstraklasa Ligue 1 Conforama będzie miała nowego sponsora tytularnego – Uber Eats. Natomiast w dwóch kolejnych sezonach rozgrywki będą nosić nazwę „Ligue 1 Uber Eats”.

Współpraca z platformą umożliwiającą dowóz jedzenia do klienta została ogłoszona w środę 12 czerwca br. przez przedstawicieli La Ligue de Football Professionnel, czyli jednostkę zarządzającą francuską piłką ligową. Do tej pory sponsorem tytularnym rozgrywek była firma Conforama, oferująca produkty do wyposażenia domu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nazwa „Ligue 1 Conforama” będzie oficjalnie obowiązywała jeszcze w tym sezonie, natomiast już w dwóch kolejnych francuska ekstraklasa piłkarska zmieni swoją nazwę na „Ligue 1 Uber Eats”.

– Jesteśmy bardzo dumni, że możemy intensywniej rozwijać francuski futbol dzięki współpracy z marką Uber Eats, która jest już rozpoznawalna na całym świecie. Cieszy nas również fakt, że nasze rozgrywki będą łączone z firmą tak popularną, zwłaszcza wśród młodego pokolenia – powiedział Didier Quillot, dyrektor generalny Ligue 1. 

PS

12 maja br. drużyna piłkarska klubu Juventus zagrała swój pierwszy mecz w nowych koszulkach. Zmiana ta podyktowana była kwestiami marketingowymi.

PS2

Wychodząc na murawę w meczu z Cagliari w 2018 piłkarze Interu zamiast nazwisk na koszulkach mieli nicki z Instagrama. Wszystko za sprawą akcji, którą klub nazwał #InterSocialNight.

PS3

20 stycznia 2017 roku klub piłkarski Juventus zaprezentował swoje nowe logo. Reakcje wielu kibiców były krytyczne. Czy jednak zmiana ta była naprawdę taka straszna? Co na ten temat sądzili eksperci?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij