Facebook wprowadzi własną kryptowalutę – Librę

Facebook wprowadzi własną kryptowalutę – Librę

18 czerwca br. przedstawiciele Facebooka ogłosili, że już w 2020 roku wprowadzą pierwszą cyfrową walutę tego portalu społecznościowego – Librę. Będzie ona dostępna w Messengerze, WhatsAppie oraz osobnej aplikacji, specjalnie do niej stworzonej.

Nad kryptowalutą Facebooka pracuje nowo utworzona spółka firmy Calibra, która będzie dbała o to, by dane finansowe użytkowników waluty nie zostały upublicznione ani nie były wykorzystywane w biznesie reklamowym przez platformę.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Co więcej, w związku z wprowadzeniem własnej kryptowaluty, Facebook powołał oddzielną organizację non-profit zatytułowaną Libra Association, która składa się z takich firm, jak m.in. PayPal, Visa, Mastercard, czy eBay. Owe korporacje będą gwarantowały stabilność waluty, bowiem wspólnie będą przekazywać co jakiś czas środki finansowe na specjalną rezerwę po to, by kurs Libry opierał się na realnej walucie.

Za pomocą kryptowaluty Facebooka będzie można początkowo robić tylko przelewy, zaś w późniejszym czasie wprowadzona zostanie również opcja płacenia za zakupy w sklepie oraz rachunki. Przedstawiciele platformy zapowiedzieli też, że chcą by Libra była wykorzystywana nie tylko w świecie cyfrowym, ale i rzeczywistym.

PS

Chociaż o Bitcoinie i innych kryptowalutach wiemy już dzisiaj sporo, to potencjał pojawiający się na styku z innymi branżami zdaje się dopiero do nas docierać. Ostatnimi czasy to właśnie branża marketingowa szykuje się na rozwój nowej gałęzi — kryptomarketingu. Co własna kryptowaluta może dać marce?

PS2

Blockchain jest terminem, z którym coraz częściej spotykają się nie tylko zapaleńcy nowych technologii – znajdujemy się w przełomowym momencie, gdy zaczyna on trafiać do mainstreamu. Ważną rolę w tej rewolucji odegrają specjaliści od PR.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij