Sąd UE: Trzy paski nie tylko dla adidasa

Sąd UE: Trzy paski nie tylko dla adidasa

Sąd Unii Europejskiej stwierdził, że słynne trzy paski nie będą chronione na terenie UE jako znak towarowy adidasa. Firma nie dowiodła, że owy znak jednoznacznie kojarzy się z marką.

Historia sporu o trzy paski sięga 2014 roku, kiedy to Urząd UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) zarejestrował je jako znak towarowy dla odzieży, obuwia i nakryć głowy. Z decyzją nie zgadzała się belgijska firma Shoe Branding Europe BVBA, która argumentowała, że owy znak nie ma charakteru odróżniającego. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W 2016 roku EUIPO unieważniło więc rejestrację trzech pasków. Z tym natomiast nie zgadzała się marka adidas, która odwołała się do sądu UE. 

19 czerwca br. brand oficjalnie przegrał sprawę, bowiem stwierdzono, że sporny znak nie jest wzorem i nie jest jednoznacznie kojarzony z marką adidas. Wobec tego, na terenie Unii Europejskiej charakterystyczne trzy paski nie będą już chronione jako znak towarowy firmy sportowej.  

PS

W kwietniu br. marka Nike wygrała spór o zdjęcie, które było inspiracją do logo marki Air Jordan. Pozew przeciwko firmie złożył fotograf Jacobus Rentmeester, który twierdził, że to jego zdjęcie posłużyło jako inspiracja do stworzenia legendarnego logo brandu Air Jordan.

PS2

Dwuletni spór między McDonaldem a irlandzką siecią Supermac’s zakończył się na korzyść tej drugiej firmy – amerykański fast-food stracił wyłączność na używanie nazwy handlowej „Bic Mac” w Europie.

PS3

12 czerwca 2018 r. zapadł kontrowersyjny wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydany w sprawie C-163/16, zgodnie z którym znak towarowy przedstawiający kolor naniesiony na podeszwę buta może podlegać rejestracji oraz ochronie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij