Mobilna aplikacja “Pierwsza pomoc” od Looksoft

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Mobilna aplikacja “Pierwsza pomoc” od Looksoft

W sieci Orange udostępniono mobilną aplikację instruktażową do udzielania pierwszej pomocy. Użytkownicy smartfonów i tabletów będą mogli korzystać z profesjonalnych wskazówek, jak postępować z osobą poszkodowaną w nagłych wypadkach.

 „Pierwsza pomoc” zawiera szereg instrukcji dotyczących zachowania wobec nieprzytomnego człowieka i przeprowadzania akcji reanimacyjnej. W aplikacji zamieszczono również profesjonalne wskazówki jak zareagować w przypadku zatruć, oparzeń, czy odmrożeń. Ponadto można dowiedzieć się jak pomóc osobie porażonej prądem, albo nieprzytomnej, która ma drgawki.Projekt zrealizowała agencja marketingu mobilnego Looksoft.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Aplikacja jest łatwa w użyciu i intuicyjnie prowadzi użytkownika przez kolejne etapy. Użytkownicy mają w ręku praktyczny poradnik jak udzielać pierwszej pomocy rannym i kontuzjowanym. Niezwykle pomocne są grafiki instruktażowe dotyczące np. reanimacji, czy tamowania krwotoku. Do programu można wprowadzić także numer, na który należy zadzwonić w przypadku urazu właściciela telefonu. W aplikacji znajdziemy również informacje o placówkach medycznych i mapę lokalizacyjną, a także link do Polskiej Rady Resuscytacji nt. aktualnych wytycznych resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

- Na świecie coraz więcej aplikacji mobilnych tworzy się na potrzeby medycyny. Ich zadaniem jest wspieranie chorych w codziennym przebiegu leczenia, a także lekarzy w stawianiu diagnozy. Pierwsza Pomoc to aplikacja praktycznie dla wszystkich i nigdy nie wiadomo kiedy wiedza w niej zawarta może być dla nas krytyczna. Nie ukrywam, że z przekazem poprzez aplikację łatwiej trafić do młodych ludzi, którzy z pewnością chętniej sięgną po telefon niż po książkę na temat Pierwszej Pomocy – mówi Łukasz Makowski, prezes zarządu Looksoft. – Looksoft chce być aktywnym uczestnikiem rynku usług aplikacji mobilnych dla sektora medycznego w Polsce. Zagranicą to już bardzo rozwinięta branża. Będziemy aktywnie podążać za trendami rynku światowego, by zdobyć pozycję lidera w naszym kraju.

Z uwagi na specyfikę branży, Looksoft przykłada dużą wagę, aby tworzone aplikacje były bardzo dobrze przygotowane od strony merytorycznej. Dlatego firma wspiera się komórką badawczą, która dysponuje wiedzą w zakresie danej choroby. Wszystkie programy na urządzenia mobilne powstają we współpracy z ekspertem w danej dziedzinie nauk medycznych bądź podmiotem, którego renoma i źródła wiedzy są najwyższej jakości.

- Jako firma medyczna od wielu lat świadcząca opiekę pacjentom m.in. w stanach nagłych zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy, zanim na miejsce wypadku dotrze zespół ratunkowy. Często decyduje to o przeżyciu poszkodowanego. Zaangażowaliśmy się w projekt aby wspólnie stworzyć narzędzie, które pomoże każdemu w prawidłowym udzieleniu pierwszej pomocy bez względu na czas i miejsce zdarzenia – powiedział Maciej Pająk, Dyrektor Wyjazdowej Pomocy Doraźnej Grupy LUX MED.

Agencja marketingu mobilnego Looksoft przygotowuje obecnie kilka programów dedykowanych różnym problemom zdrowotnym. Między innymi dla cukrzyków, osób z upośledzeniem słuchu, chorych z problemami kardiologicznym i cierpiących na stwardnienie rozsiane.

Aplikacja „Pierwsza Pomoc” jest dostępna bezpłatnie na smartfony i tablety obsługujące wszystkie popularne operacyjne systemy mobilne.  

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij