UPS wprowadza opakowania wielokrotnego użytku do transportu towarów

UPS wprowadza opakowania wielokrotnego użytku do transportu towarów

UPS nawiązało współpracę z firmą TerraCycle, w ramach której rozpoczyna testy opakowań wielokrotnego użytku Loop. W ten sposób ograniczone zostanie używanie jednorazowych paczek do przesyłek.

zdjęcie: depositphotos.com

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

O koncepcji Loop pisaliśmy już uprzednio w kontekście firmy Carrefour, która w styczniu br. ogłosiła planowane wdrożenie opakowań wielokrotnego użytku dzięki współpracy z firmą TerraCycle. Podobne rozwiązanie wprowadza koncern Beiersdorf, właściciel takich marek jak Nivea, Tesa, La Prarie, Eucerin i Hansaplast. Teraz z kolei technologię Loop planuje wykorzystywać firma kurierska UPS.

Już wkrótce klienci będą otrzymywali swoje przesyłki w specjalnych, trwałych opakowaniach, które po dostarczeniu do odbiorcy będą czyszczone i ponownie wykorzystywane do załadunku oraz wysyłki.

Testy opakowań Loop będą testowane w Paryżu oraz Nowym Jorku, lecz firma UPS planuje wdrożyć tę technologię również na innych rynkach. 

PS

Zalando przeprowadza całkowitą wymianę toreb dla produktów kosmetycznych z plastikowych na papierowe. Zmiana ta pozwoli na zredukowanie zużycia plastiku niemal o 9,5 tys. kg rocznie. Firma zapowiada również przestawienie się na materiały w 100% zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju do 2020 roku.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij