IKEA będzie sprzedawać używane meble, które odkupi od klientów

IKEA będzie sprzedawać używane meble, które odkupi od klientów

Niemiecki oddział marki IKEA aktualnie wdraża nowy program „Druga szansa”, w ramach którego będzie odkupywać od klientów nieużywane już przez nich meble, by ponownie wystawić je u siebie na sprzedaż.

Pierwsze testy programu „Druga szansa” były już prowadzone w Niemczech w zeszłym roku. Po tym, jak został on pozytywnie przyjęty przez klientów, IKEA postanowiła poszerzyć inicjatywę o wszystkie swoje markety.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach programu klienci mogą oddać do salonów marki używane, lecz w dobrym stanie meble – w zamian za nie otrzymają bony zakupowe na nowe produkty. Natomiast artykuły przekazane w ramach inicjatywy zostaną ponownie wystawione na sprzedaż w specjalnych miejscach w marketach brandu. 

Podobny program funkcjonuje również w Czechach i na Słowacji. Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle podobna inicjatywa zostanie wprowadzona do Polski.

PS

Grupa Ingka, właściciel sieci IKEA, zamierza przetestować potencjalne oferty leasingu mebli, aby wesprzeć klientów w nabywaniu produktów marki, dbaniu o nie i przekazywaniu ich dalej w bardziej zrównoważony sposób. W Polsce testy tej usługi ruszą już w tym roku.

PS2

IKEA postanowiła stworzyć własną aplikację, za pomocą której podpowiada swoim klientom, jakie nawyki mogą zmienić w swoim życiu, by lepiej dbać o środowisko.

PS3

W maju br. brytyjski oddział marki IKEA zaprezentował nową, całkowicie darmową, ekologiczną kolekcję zatytułowaną Lagom, za pomocą której brand chce zachęcić swoich klientów do upcyklingu.

PS4

Internauci zauważyli, że kształt kanap w kreatorze sof marki IKEA niekiedy przywodzi na myśl litery oraz cyfry – szwedzki brand podchwycił ten pomysł i stworzył własny, kanapowy font.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij