Fundacja Życie i Rodzina umieściła billboard przed sklepem IKEA w związku ze zwolnieniem przez sieć pracownika za cytaty z Biblii

Fundacja Życie i Rodzina umieściła billboard przed sklepem IKEA w związku ze zwolnieniem przez sieć pracownika za cytaty z Biblii

Przed lubelskim marketem sieci IKEA pojawił się billboard Fundacji Życie i Rodzina z hasłem „Stop zwalnianiu ludzi za cytowanie Biblii”. Akcja jest efektem zwolnienia pracownika marki, który publikował fragmenty Biblii w kontekście osób LGBT.

zdjęcie: facebook.com/FundacjaZycieiRodzina

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wszystko zaczęło się od tego, że pewien pracownik sieci IKEA cytował fragmenty Biblii na internetowym forum marki pod artykułem opublikowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii, w którym marka przedstawiła swoje wartości i stanowisko w tej kwestii. Krótko po tym pracownik został zwolniony, bo, jak poinformowała firma, „sposób w jaki wyraził swoją opinię mógł naruszyć dobra i godność osób LGBT+”.

Działanie marki spotkało się z falą krytyki, głos w całej sprawie zabrał też m.in. Instytut Ordo Iuris, który potępił działanie brandu. „Decyzja władz firmy miała zatem podłoże wyłącznie ideologiczne” – napisali w oświadczeniu członkowie Instytutu.

IKEA w odpowiedzi na burzę, jaka rozgorzała w mediach, opublikowała krótkie oświadczenie w związku z całą sytuacją – „(...) IKEA to firma otwarta światopoglądowo. Wśród nas są osoby różnych wierzeń, w tym wielu katolików. Szanujemy siebie wzajemnie, swoje poglądy i religie. Każdy ma prawo być sobą, czuć się bezpiecznie i być traktowany na równych prawach, z szacunkiem, jak każdy inny pracownik. W naszym miejscu pracy nie ma jednak miejsca na naruszanie godności innych pracowników, krzywdzenia osób ze względu na ich cechy osobiste, poglądy czy religie” – czytamy w oświadczeniu.

Ponadto, firma poinformowała, że sprawą zajęły się odpowiednie podmioty celem wyjaśnienia całej sytuacji.

W związku z całą zaistniałą sytuacją kilka dni temu przed lubelskim marketem IKEA pojawił się billboard Fundacji Życie i Rodzina z hasłem „Stop zwalnianiu ludzi za cytowanie Biblii”. Jest on częścią protestu instytucji, która również potępia markę za zwolnienie pracownika. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij