Facebook ogłosił zmiany w wyświetlaniu reklam na urządzeniach mobilnych

Facebook ogłosił zmiany w wyświetlaniu reklam na urządzeniach mobilnych

Na swoim biznesowym blogu Facebook zapowiedział, że już 19 sierpnia br. zostaną wprowadzone zmiany w wyświetlaniu reklam na urządzeniach mobilnych – chodzi m.in. o rozmiar zdjęć oraz filmów.

Dwie zmiany, które ogłosił Facebook, dotyczyć będą formatu oraz wyświetlania reklam. Pierwszą nowością będzie krótsza długość tekstu nad postem – do tej pory było to aż siedem linijek, teraz będą trzy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zmianie ulegną również rozmiary zdjęć oraz filmów – do tej pory wyświetlane one były w proporcjach 2:3, zaś od 19 sierpnia ich wielkość zostanie zredukowana do 4:5. Większe grafiki zostaną przez Facebooka automatycznie przycięte.

Jak zapowiada Facebook, owe zmiany sprawią, że reklamy staną się jeszcze bardziej widoczne dla użytkowników, zaś strona główna portalu będzie dzięki temu bardziej przejrzysta.

PS

Facebook ogłosił wprowadzenie dwóch zmian, które pozwolą użytkownikom lepiej zrozumieć jego system reklamowy. Internauci otrzymają więcej informacji na temat targetowania danej reklamy oraz dowiedzą się, które firmy wykorzystywały ich dane w tym celu.

PS2

W 2016 roku Facebook zaprezentował Delivery Insights – nowe narzędzie przeznaczone dla reklamodawców, które pomoże w lepszym zrozumieniu procesu wyświetlania reklam oraz dostarczy rekomendacje, które pozwolą szybko podjąć działania mające na celu poprawę skuteczności kampanii.

PS3

W styczniu br. na Facebooku pojawił się system punktowania reklamodawców. Każdy marketer będzie otrzymywał odpowiednią punktację w zależności od treści, jakie promuje. O ich jakości zadecydują odbiorcy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij