Duński Lidl wprowadzi woreczki wielokrotnego użytku do warzyw i owoców

Duński Lidl wprowadzi woreczki wielokrotnego użytku do warzyw i owoców

W 119 sklepach Lidla w Danii zamiast jednorazowych foliówek do dyspozycji klientów będą woreczki wielokrotnego użytku, w które będzie można pakować owoce i warzywa.

Duński oddział Lidla wpadł na świetny pomysł, który pozwoli ograniczyć zużycie jednorazowych plastikowych toreb do pakowania warzyw i owoców – zamiast tego do dyspozycji klientów będą woreczki wielokrotnego użytku.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dostępne będą we wszystkich 119 sklepach Lidla za około 5 koron duńskich. Co istotne, część wpływów ze sprzedaży woreczków zostanie przekazana firmie Plastic Change, która prowadzi wiele działań mających na celu ograniczenie tworzyw sztucznych z naszego środowiska.

Na tę chwilę nie wiadomo, czy podobna inicjatywa zostanie wprowadzona do polskich sklepów Lidla.

zdjęcie: depositphotos.com

PS

Z myślą o ograniczeniu zużycia plastiku i promowaniu przyjaznych środowisku nawyków zakupowych, w połowie lipca br. Carrefour wprowadził dla swoich klientów możliwość zakupów produktów na wagę do ich własnych wielorazowych opakowań we wszystkich swoich sklepach w Polsce.

PS2

Popularne brytyjskie sieci handlowe Morrisons i Waitrose postanowiły położyć kres plastikowym opakowaniom. Będą oferować więcej produktów na wagę, które klienci mogą zapakować do wielorazowych pudełek.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij