Converse prezentuje obuwie wykonane ze starych jeansów

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Converse prezentuje obuwie wykonane ze starych jeansów

Po premierze kolekcji Converse Renew Canvas, inicjującej nowe, ekologiczne podejście marki do projektowania, czas na kolejną sylwetkę, stworzoną z materiałów poddanych procesowi upcyklingu.

Converse Renew Denim to model, którego cholewka została wykonana ze zużytego denimu, z którego produkuje się jeansy. Zarówno para butów Converse, jak i para jeansów są tymi elementami odzieży, które nosi się przez lata i o których można powiedzieć, że stają się częścią nas samych. Teraz oba te produkty spotykają się razem pod postacią modelu butów Converse Renew Denim.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Projekt upcyklingu znoszonych jeansów rozpoczął się ponad 4 lata temu jako inicjatywa pracowników Converse, którzy sprawdzali możliwość stworzenia płóciennych cholewek z odzyskanych materiałów, wykorzystując ubrania z własnych szaf. Okazało się, że stworzenie nowego buta ze zużytych tkanin jest możliwe, jednak produkcja tysięcy par butów jest już sporym wyzwaniem. I tu właśnie pojawia się Converse Renew Denim.

Jeans cechuje się wyjątkową zdolnością do uzyskania spójności w kolorze, wyglądzie i dotyku. Na świecie mamy bardzo dużą podaż i łatwość dostępu do tego materiału. Jest to element odzieży, który najczęściej trafia na wysypiska śmieci. Stąd pomysł Converse, aby wykorzystać właśnie tę tkaninę do produkcji butów. Założenie jest takie, żeby jedna para jeansów zamieniła się w jedną parę Chuck’ów.

Proces produkcji pozwala wykorzystać prawie wszystkie dostępne źródła materiału i stworzyć z nich cholewkę zarówno wysokich jak i niskich Chuck’ów 70. Współpraca z brytyjską marką odzieżową i sklepem z produktami vintage, Beyond Retro, pozwoliła na zdobycie dziesiątek tysięcy par używanych jeansów i przerobienie ich na Chuck’i. Ponieważ każda para jeansów jest jedyna w swoim rodzaju, tak samo dzieje się z otrzymaną parą Chuck’ów.

Kolekcja Converse Renew Denim będzie dostępna w sprzedaży od 26 sierpnia w salonach Converse w Złotych Tarasach i Arkadii w Warszawie oraz w sklepach SneakerStudio oraz WSS.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij