Z bliska / Z daleka – niezwykła mapa poznańskich murali, graffiti, neonów i typografii

Z bliska / Z daleka – niezwykła mapa poznańskich murali, graffiti, neonów i typografii

68 punktów z muralami i graffiti, 17 działających reklam neonowych oraz 9 starych szyldów i napisów reklamowych. Polsko-angielski przewodnik po poznańskim street-arcie to aż 94 powody, by wyjść z domu i odkryć zupełnie nowe oblicze miasta.

Mapa-przewodnik „Z bliska / Z daleka” to nadal jedyna tego typu inicjatywa w Polsce, w ramach której zebrane i opisane zostały murale, graffiti, neony i typografia Poznania. Do tej pory ukazały się dwie edycje mapy (w 2016 i 2018 roku), które cieszyły się ogromną popularnością – zarówno wśród poznaniaków jak i turystów. Przewodnik to propozycja dla zwolenników alternatywnego zwiedzania miasta – z dala od utartych szlaków turystycznych, bez biletów wstępu czy kolejek.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Mapa powstała dzięki zaangażowaniu i wsparciu kilkuset osób, kilkunastu ambasadorów (m.in. Joanna Pańczak, Krzysztof „Grabaż” Grabowski, Jan Mazurczak, Noriaki) oraz partnera projektu PragmatIQ Kancelaria Prawna, którzy zdecydowali się wesprzeć projekt w ramach zbiórki crowdfundingowej „Wydaj z nami mapę murali, graffiti, neonów i typografii „Z bliska / Z daleka”. Za oprawę graficzną odpowiada agencja Ostecx Créative. Patronat nad projektem objął Poznan, I Love You. 

Bezpłatna mapa dostępna jest w Centrum Informacji Kulturalnej oraz Turystycznej oraz na stronie.

PS

Nakładem Miasta Gdyni, we współpracy ze stowarzyszeniem Traffic Design, został wydany poradnik dla przedsiębiorców i zarządców nieruchomości. Nosi on tytuł „Od strony ulicy” i jest znakomitą podpowiedzią, jak powinien wyglądać szyld w modernistycznym śródmieściu Gdyni.

PS2

Zachęcamy też do sprawdzenia ciekawych przykładów murali. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij