Żywiec zachęca, by „Dać butelce drugie życie”

Żywiec zachęca, by „Dać butelce drugie życie”

Marka Żywiec ruszyła z nową akcją pod hasłem „Daj butelce drugie życie”, w ramach której zachęca konsumentów do oddawania do sklepów butelek zwrotnych po piwie, nawet bez paragonu.

Blisko połowa piwa sprzedawanego przez markę Żywiec zapakowana jest w butelki zwrotne, najbardziej przyjazne dla środowiska opakowanie – ich używanie ogranicza przede wszystkim ilość śmieci. Niestety, każdego roku nawet blisko 100 mln butelek zwrotnych ląduje w śmietnikach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W związku z tym Żywiec ruszył z nową akcją pod hasłem „Daj butelce drugie życie”, w ramach której zachęca konsumentów do oddawania butelek zwrotnych takich marek jak m.in. Żywiec, Warka, Tatra, Specjal, Królewskie oraz EB w wybranych punktach sprzedaży, nawet bez paragonu. Za każdą butelkę zwrotną producenta oddawaną do sklepu można otrzymać 0,35 zł, nawet jeśli została ona zakupiona w innym miejscu.

Dziś butelki zwrotne bez paragonu można oddać w około 1000 sklepach oznaczonych logotypem kampanii „Daj butelce drugie życie”. Pełna lista punktów, które biorą udział w akcji dostępna jest na stronie. 

PS

Dzięki Kompanii Piwowarskiej w Poznaniu łatwiej będzie zwrócić butelki po piwie. 9 sierpnia br. w pobliżu Lech Browary Wielkopolski został uruchomiony punkt, w którym można oddać butelkę zwrotną każdego producenta i otrzymać za nią kaucję od 0,3 zł do 0,5 zł.

PS2

Także w Warszawie podejmowane są działania mające na celu walkę z zanieczyszczaniem środowiska. W ramach globalnej akcji #NeverSettle Coca-Cola we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa i Fundacją Nasza Ziemia ufunduje miastu 10 nowoczesnych automatów do oddawania opakowań szklanych, plastikowych i aluminiowych.

PS3

Zamiast wykorzystywać biodegradowalne opakowania do sześciopaków piwa, Corona poszła o krok dalej i postanowiła zaprojektować puszki w taki sposób, by móc je połączyć, nie wykorzystując przy tym dodatkowej folii plastikowej. Rozwiązanie to nosi nazwę Fit Pack i obecnie jest w fazie testowej.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij