Netto stawia na ekologię i wycofuje plastikowe patyczki higieniczne

Zmienimy Świat

dołącz do akcji

Netto stawia na ekologię i wycofuje plastikowe patyczki higieniczne

Netto dołącza do innych popularnych sieci spożywczych, które wprowadzają rozwiązania, mające na celu ograniczenie zużycia plastiku – marka wycofuje ze swoich sklepów plastikowe patyczki higieniczne i wprowadza te wykonane z bambusa.

Już w 2021 roku wejdzie w życie dyrektywa Parlamentu Europejskiego, na mocy której obowiązywać będzie zakaz sprzedaży plastikowych jednorazówek, takich jak m.in. sztućce, talerzyki, słomki do napojów czy też patyczki do uszu. W związku z tym wiele popularnych sieci spożywczych już teraz wprowadza do swoich sklepów rozwiązania, które ograniczą wykorzystanie plastiku. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Przykładem tego jest chociażby sieć Netto, która kilka dni temu ogłosiła wycofanie ze swoich marketów patyczków higienicznych wykonanych z tworzyw sztucznych i wprowadzenie tych z bambusa. Owe produkty będą sprzedawane w ramach marki własnej sieci – Lovena.

Co istotne, bambus, z którego są wykonane patyczki, posiada certyfikat organizacji FSC, która wyznacza standardy odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Oznacza to więc, że kiedy drewno opuszcza las oznakowany owym certyfikatem, możemy mieć pewność, że pochodzi ono z odpowiedzialnych i sprawdzonych źródeł.

PS

W kwietniu br. na sieć Netto ogłosiła wprowadzenie na polski rynek nowej aplikacji, której celem jest walka z marnowaniem żywnością.

PS2

Z myślą o ograniczeniu zużycia plastiku i promowaniu przyjaznych środowisku nawyków zakupowych, w połowie lipca br. Carrefour wprowadził dla swoich klientów możliwość zakupów produktów na wagę do ich własnych wielorazowych opakowań we wszystkich swoich sklepach w Polsce. 

PS3

Kaufland jest kolejną siecią, która postanowiła zrezygnować z jednorazowych foliówek – teraz zamiast ich dostępne będą torby bawełniane, papierowe i plecionki.

PS4

W Biedronce od 10 kwietnia br. dostępna jest wykonana z surowców z odzysku torba T-shirt. Sieć wprowadziła też nowe patyczki higieniczne wykonane z bawełny i papieru, natomiast z kosmetyków i środków czystości BeBeauty, Dentix i Cler Biedronka wyeliminowała plastikowe mikrogranulki.

PS5

Lidl Polska kontynuuje rewolucję w temacie opakowań. W ofercie sieci pojawiły się warzywa i owoce w opakowaniach biodegradowalnych i kompostowalnych przemysłowo. Klienci mogą więc zakupić m.in. BIO ziemniaki, BIO cebulę lub BIO marchew w pełni nadających się do recyklingu opakowaniach.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij