Polska to chory kraj – Okręgowa Izba Lekarska rusza z kampanią na rzecz poprawy służby zdrowia

Polska to chory kraj – Okręgowa Izba Lekarska rusza z kampanią na rzecz poprawy służby zdrowia

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie ruszyła ze swoją nową kampanią społeczną, w której zwraca uwagę na problemy polskiej służby zdrowia i zachęca polityków, by ponadpartyjnie rozpoczęli prace nad reformą opieki zdrowotnej.

W ramach kampanii „Polska to chory kraj” Okręgowa Izba Lekarska zaprezentowała spot, w którym możemy zauważyć szachową rozgrywkę polityków – Grzegorza Schetyny i Jarosława Kaczyńskiego. Jest to metaforyczne ujęcie walki politycznej obu partii wokół służby zdrowia. Zaaferowani „grą” politycy nie zwracają uwagi na skutki, jakie powoduje wadliwy system ochrony zdrowia. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach kampanii stworzono także serię plakatów o sugestywnych hasłach.

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie za pomocą swojej akcji chce nakłonić polityków do ponadpartyjnej zgody w sprawie reformy służby zdrowia i jednocześnie zachęcić pacjentów oraz lekarzy, by solidarnie walczyli o lepszy system opieki zdrowotnej. Natomiast na stronie stworzonej w ramach kampanii – Polskatochorykraj.pl – umieszczony został manifest OIL wraz z poszczególnymi postulatami kierowanymi do polityków wszystkich partii. 

Kampanię przygotowała agencja TDY Today.

PS

W grudniu 2018 roku Ministerstwo Zdrowia ruszyło z kampanią pod hasłem „Nie serwuj sobie choroby”. Mocny spot stworzony w jej ramach miał na celu skłonienie Polaków do refleksji i zmian nawyków żywieniowych.

PS2

Murale to już nie tylko forma artystycznego wyrazu, ale też sztuka zaangażowana społecznie, zwracająca uwagę na ważne, uniwersalne tematy. W marcu br. w Gdańsku powstało wielkoformatowe malowidło naścienne, które w niecodzienny sposób promowało profilaktykę zdrowotną.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij