Lidl stawia na zjawisko ASMR w nowej kampanii na Instagramie

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Lidl stawia na zjawisko ASMR w nowej kampanii na Instagramie

Wystartowała najnowsza kampania marki Lidl na Instagramie wykorzystująca format Instastory. Dbając o każdy aspekt estetyczny, Lidl promuje produkty marek własnych w 15 sekundowych filmach. W swojej kampanii sieć postawiła na pobudzające zmysły zjawisko ASMR.

W życiu piękne są tylko chwile. Niestety świat pędzi coraz szybciej, a te najpiękniejsze momenty łatwo umykają. Na szczęście na Instastory Lidla wszystkiemu można przyjrzeć się bardzo dokładnie, bez pośpiechu. Pomimo dużej popularności głośnych reklam w mediach, Lidl w swojej kreacji postawił na coś zupełnie odwrotnego. Sieć zdecydowała się połączyć promocję produktów marek własnych z szeregiem przyjemnych impulsów, pobudzając zmysł słuchu, a przy okazji odprężając.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W najnowszej kampanii digitalowej Lidl stawia na ASMR (ang. autonomous sensory meridian response), czyli formę prezentowania treści przez uaktywnianie naszych zmysłów poprzez łączenie bodźców wizualnych i dźwiękowych. Zjawisko często wywołuje przyjemne mrowienie w okolicach głowy, szyi i pleców, które jest reakcją naszego ciała na bodźce wizualne, słuchowe, dotykowe lub węchowe*. Czynniki te mają na celu wprowadzić odbiorcę w głęboki stan relaksacji, co jest miłą alternatywą dla agresywnych kreacji reklamowych.

Instagramowa kampania została podzielona na dwie części – oprócz zjawiska ASMR, Lidl posłuży się efektem slow motion. Dzięki oglądaniu produktów w zwolnionym tempie będziemy mieć dodatkową okazję do skupienia się na aspektach wizualnych i estetycznych. Dodatkowo jest to doskonała okazja na chwilę odprężenia. Instagramowy kanał Lidla obserwuje już ponad 150 tysięcy osób i to właśnie z jego pomocą sieć będzie promowała produkty marek własnych.

Kampanię można śledzić na Instagramowym kanale @lidlpolska, gdzie codziennie będą pojawiały się nowe Instastories przedstawiające poszczególne produkty. Kolejnym elementem kampanii będą działania prowadzone w serwisie Facebook. Za pomysł kreatywny, kreację, produkcję contentu oraz planowanie i zakup mediów na platformach społecznościowych odpowiada agencja VMLY&R Poland. Za produkcję wideo contentu odpowiada dom produkcyjny Joho.

 

*www.focus.pl/artykul/masaz-mozgu-czy-bzdura-do-czego-sluzy-asmr 

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij