Mattel wprowadza neutralne płciowo lalki Barbie

Mattel wprowadza neutralne płciowo lalki Barbie

Firma Mattel postanowiła wprowadzić do swojej oferty neutralne płciowo Barbie. Co to dokładnie oznacza? Otóż teraz dzięki nowej kolekcji „Creatable World” słynne lalki będą mogły być zarówno płci żeńskiej, męskiej, jak i żadnej konkretnie zdefiniowanej.

Za pomocą nowej inicjatywy pod hasłem „Creatable World” firma Mattel chce przełamać pewne schematy i stereotypy. Dostępne w ramach nowej kolekcji słynne lalki pozbawione zostały charakterystycznych dla danej płci cech – pełnych ust, czy długich rzęs w przypadku Barbie oraz szerokich ramion w stylu Kena. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dzięki takiemu zabiegowi każda lalka może w mgnieniu stać się zabawką płci żeńskiej, męskiej lub też żadnej konkretnej. Co więcej, każda Barbie dostępna jest również w kilku odcieniach kolorów skóry i występuje w zestawie z różnymi ubraniami. W ten sposób firma Mattel zachęca, by „męskie” lalki ubierać w kobiece ubrania i na odwrót. 

PS

Barbie i Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) nawiązały współpracę, której celem jest inspirowanie dziewczynek do poznawania nauk ścisłych, a w przyszłości do wstępowania w szeregi astronautów, inżynierów i badaczy kosmosu.

PS2

Już jesienią tego roku firma Mattel wprowadzi do sprzedaży lalki Barbie na wózku inwalidzkich oraz z protezą nogi. Tym samym marka chce zredefiniować definicję kobiecego piękna.

PS3

W marcu br. firma Mattel świętowała urodziny najsłynniejszej lalki na świecie – Barbie – która już od 60 lat inspiruje dziewczynki, zachęcając do wiary w swój nieograniczony potencjał oraz do spełniania marzeń.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij